Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van vkinek algázó gébje...

Van vkinek algázó gébje (Stiphodon sp. )? Tényleg minden algát megeszik? Gömbmohát nem bántja? Jávai mohán van alga és abban bízok, h. majd ő lelegeli róla. Az otóknak nem sikerült eddig.

Figyelt kérdés
H lehet megállapítani a ivari különbségeket? Szeretnék egy párt egy 50 literes aksiba 2 otó mellé elég sűrű növényzetbe.

2012. júl. 19. 00:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Vettem egyet, de ha kell eladom neked olcsóbban.

Kb 3-4 centis. Nem bántja a gömbmohát, azaz láttam már, hogy eszegetett róla valamit, de a mohán nem látok semmi változást. Külön raktam ezt a halat, mert néha beássa magát a talajba és olyan hülye, úgy elbújik. Multkor 1 hónapig nem is láttam, azt hittem megdöglött, de kiderült hogy mégsem. Él és semmi baja, csak elbújt, hát de én ezt nem szeretem. Nekem ne bújkáljon.

2012. júl. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Platypus ***** válasza:

Az enyém nem bujkálós, pontosabban a hím egyáltalán nem az. A nőstényt viszont veri, azt jó ha hetente egyszer látom, mert amúgy egyfolytában csak rejtőzik a hím elől. A hím az első hónapban mindent felásott, de szerencsére leszokott róla. Azt látom hogy nyammog az algán, de látványra nem nagyon fogyott, amióta megvan a hal. 50 literbe nem javaslom a párt, ha kifogsz egy olyan hímet, mint az enyém, a nőstényednek elég stresszes élete lesz. Inkább egy hím géb és még vagy 3 Oto, mert az Oto csapathal és kettő még elég boldogtalan.


A nőstény így néz ki: [link]

Ez meg a hím: [link]

2012. júl. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor nekem nőstény van. Ez hím nélkül is bújik még úgy is ha egyedül van. Nem tudom mitől fél.
2012. júl. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nekem is 3 otóm volt, de egy eltűnt. sajnos a csigaevő csigák egy nap alatt megesznek egy halat..

Am nekem is volt algázó gébem, de ahogy megvettem másnapra meghalt. Azt mondták a kereskedésben h. a metilinkéket nem bírták ... Azt hittem minden aksicsere alkalmával kell belerakni egy kicsit ebből a szerből, de úgy néz ki tévedtem.

Am nem csinált semmit csak állt egy helyben kicsit körbe szaglászott másnap reggel még láttam, de délkörül már a csigák játszottak vele ... Kell neki vmi mélyedés v. különlegesebb búvóhely ? mi a különbség a hím és a nőstény között?

2012. júl. 19. 10:48
 5/5 Platypus ***** válasza:

A metilénkék egy komoly gyógyszer, szigorúan tilos csak úgy az akváriumba locsolni. Tönkreteszi az akvárium biológiai szűrését, ha így használod. Gyógyszert csak akkor kell adagolni, ha betegség is van. Ha már mindenképpen szeretnél valamit használni a vízcserékhez, akkor vízelőkészítőt vegyél, például sera aquatan vagy JBL biotopol.

A harcsák pedig alapból érzékenyek a metilénkékre, lehet hogy a gébek is. Új hal vásárlásakor a fokozatos szoktatás is nagyon fontos.


Ha sűrű a növényzet, semmi extra búvóhely nem kell a gébnek, talál magának. Az enyém kedvence egy mohakupac és egy fadarab alatti mélyedés. Feljebb linkeltem két képet a hímről és a nőstényről. Annyira különbözőek, hogy sokan azt hiszik, külön fajról van szó.

2012. júl. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!