Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy sziámi harcoshalam,...

Van egy sziámi harcoshalam, vettem mellé egy Kék gurámit ( álitólag nem bántja) de mihelyt beletettem rögtön ment neki most külön vannak de ezt nem szeretném valami tipp?

Figyelt kérdés
A sziámi fiú az eladó azt mondta nem bántja hát enyém neki ment rendesen. Gurámit gömb akváriumba tettem kicsinálja a gömb ? Össze lehet valahogy szokatni őket ?

2012. júl. 17. 20:10
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
Eladóra ne hallgass SOHA!!!! Hány literben vannak/van? A gurámit meg azonnal vedd ki a gömbsz*rból
2012. júl. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Ne add fel ilyen hamar. Ha elég nagy és dús növényzetű az akvárium, jó esélyed lehet, hogy pár nap alatt összeszoknak. De ha túl heves a támadás, akkor csak felügyelet mellett rakd őket egybe.


Egyébként mindig a támadót kell külön tenni! A másik így jobban megszokja a helyet, magabiztosabb lesz, a támadó pedig kicsit visszább vesz az arcából.

De a külön akváriumba is -természetesen- ugyanúgy kell szűrő, fűtő, és az eredeti akváriumvízből minél több.

2012. júl. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
A gömbből nem tudom kivenni mert akk nem tudom hova tenni műnővény van benne és kb 10 literes az akváriumom :S nem nagy de sajna ez van eléggé heves volt a támadás de fura mivel a sziámit kb két hónapja vettem és ilyen halakkal volt együtt talán elszokott tőlük :S
2012. júl. 17. 21:54
 4/25 anonim ***** válasza:

10 literbe kár volt még halat venni, így ne is próbálkozz az összeszoktatással. Szerintem holnap vidd vissza a boltba a gurámit.

(A bettának is 3szor ekkora akvárium kéne!)

2012. júl. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
lesz nagyobb is nyugi de jelenleg erre telik
2012. júl. 17. 22:15
 6/25 bamboochatheone ***** válasza:
Ha erre telik akkor ne akarj mégegy halat beletömni 10 literbe hiszen a kékgurámi 12-13 centisre nő meg, nálam megevett egy kifejlett rézfoltos páncélosharcsát...
2012. júl. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 bamboochatheone ***** válasza:
Ja és 112 literben!
2012. júl. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Borzasztó, felelőtlen, önző, bunkó ez a viselkedés. 10 liter? 30 alatt tilos gerinces állatot tartani, mert állatkínzás. Érted, kínzás? A gurámikat minimum 200 literben lehet sziámival együtt tartani, mert területvédőek és kis helyen könnyen agresszívvé válnak (a kis hely 100 liter, nem 10!).

Ha nincs rá pénzed, nem kell halat tartani, úgy tudom nem kötelező. Oké, hogy szép, meg szeretnéd, de 10 literben 1-2 hét alatt kidöglik minden. Annak van értelme?

2012. júl. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
a sziámi 5-6 hónapja van meg. Állatkinzás ? az ott kezdődik hogy kivesszük őket a természetes élőhelyükről. Nem okoskodást vártam hanem segitséget de már mind1 megbarátkoztak
2012. júl. 20. 13:19
 10/25 bamboochatheone ***** válasza:
A törvény szerint 30 liter alatt gerinces állat tartása állatkínzás. Két hallal aminek a kifejlett mérete 13 centiméter, meg triplázódik legalább.
2012. júl. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!