Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 300 literes akváriumhoz...

Egy 300 literes akváriumhoz milyen szűrőt vegyek a meglévő mellé?

Figyelt kérdés

van egy atman at-3338 egy 165 literes akváriumban, de most veszek egy 300 litereset majd és a halakat abba teszem át + a csapathalakhoz veszek még vagy teszek bele új csapatot. még nem tudom. a lényeg a szűrés lenne. az atmanban vegyes töltet van, de arra gondoltam hogy teli raknám siporaxal és a beszívó csövére tenék szivacsot, és vennék még egy szűrőt. de az milyen legyen?

olcsón hozzá tudnék j8tni egy új garanciális rena xp1 szűrőhöz (12500ft) ez jó lenne? 750 l/h-s külső szűrő kb 3-4 literes tarállyal. ebe meg mechanikai szűrőanyagot tennék. vagy fordítva, mert ebbe kissebb az áramlás sebessége ami jobb a szűrőbaciknak. vagy kell egyáltalán 2. szűrő?

bocsi a hosszú kérdésért


2012. júl. 19. 13:52
 1/4 A kérdező kommentje:
vagy ez a szűrés max mekkora akváriumig lenne jó, mert úgy is csináltatom, és akkor akkorát csináltaok amekkorát lehet. az sem baj ha nagyobb.
2012. júl. 19. 13:53
 2/4 Frontosa ***** válasza:

Az Atman 3338 jó oda, főleg Siporaxal. Vegyél mellé egy Vízpumpát szivaccsal mechanikainak (pl. Atman 203).

Pl ilyet:

[link]

Üdv,

2012. júl. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Frontosa ***** válasza:
Az össz. 3200 l/h papíron(de inkább 2000-2400 lehet a valós beállva)és min. 10 liter össz szűrőfelület. Az elég kell legyen.
2012. júl. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 YourDestiny ***** válasza:
A jelenlegi Atman kevés 300 literbe, a jelenlegi 165 literbe tökéletes. Én vennék még egy 800-1000 liter per órás külsőt tisztán biológiai szűrésre, ez meg maradhat biomechanikaira. Olcsóbbak a Serafil 900 vagy az AquaNova vödrös szűrők.
2012. júl. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!