Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tudnám kiirtani a...

Hogyan tudnám kiirtani a növényeim közül a kis atkákat/piócákat anélkül, hogy kárt tennék a növényekbe?

Figyelt kérdés
Sokan mondták, hogy akváriumba nyugodtan szedhetek növény patakokból, vagy tavakból. Szedtem is, de már hónapok óta áztatom, mert a sok kis élősködő miatt nem merem berakni az akváriumomba. ( Tudom, hogy egyszerűbb lett volna venni, de már annyit áztattam, meg gondoztam a növényeket a kis vödrükben, hogy már szeretném, ha ezek lennének az akváriumom díszei a halaim melett)

2012. júl. 19. 16:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Fertőtlenítsd le neomagnolos vízbe.

Abba is be kell áztatni, az erősebbeket tovább, a gyengébbeket kevesebb ideig.

2012. júl. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk van ilyen "plagron Neem Oil" csak az a baj, hogy 4200 Ft :D Pedig az kiírtja a tripszeket, meg levéltetüt, ilyeneket.


Esetleg ha egy kis 20% os hypo-s vízbe áztatnád fél percre.

Egyébkénta hypo az szétcseszi a vékonylevelű növényt, de már csak kiírja az állatokat is róla. Teljesen nem teszi tönkre, és utána ha kap fényt, akkor 1 hónap alatt helyrejön.

2012. júl. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!