Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Co2-zés nélkül lehetnek szép...

Co2-zés nélkül lehetnek szép egészséges növényeim?

Figyelt kérdés
2012. febr. 23. 00:15
 1/10 anonim ***** válasza:
persze, elvileg nálam is egészségesek, legalábbis úgy tűnik
2012. febr. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt hozzá kell tennem, hogy nem mindegyik bírja a strapát. Válogatni kell jó fajtákat, amik megmaradnak.
2012. febr. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szia.

Mármint én úgy gondoltam hogy jó fénycső + ilyen beöntős tápoldat.

2012. febr. 23. 00:30
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehetnek persze. Nem kell tápoldat meg ilyenek.
2012. febr. 23. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
egy Easy life ProFito nem árt
2012. febr. 23. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Platypus ***** válasza:

Természetesen lehetnek, ha jó fajokat választasz. Vannak olyan érzékeny mocsári növények, amiket csak fényözön és CO2 mellett lehet nevelni, például ilyen a gyepszerűségek nagy része.


A hagyományos, elterjedt növények mind nevelhetőek CO2 nélkül. A táp már egy más kérdés, ott is faja válogatja, melyiknek van szüksége rá és melyik növekszik szépen sima csapvízben.


Ha leírod, milyen teljesítményű világítást tervezel mekkora akváriumba, szeretnél-e tápra költeni, akkor tudunk konkrét fajokat is javasolni.

2012. febr. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok

Az akváriumom mérete 52x 21x 40 es vízoszloppal.

Ugye az 43 liter,de mivel vannak bent nagyobb kövek+ aljzat ezért olyan 35-40 re tippelem.

Még nincs világításom, de nemsokára beszerzem azt is.

Nano akváriumot szeretnék,nano halakkal(milyen nano halat ajánlanátok ami nem guppi,és könnyen szaporodik csapvízben?),garnélákkal(red cherry) valamilyen mohával és a mohához illő növénnyel.

2012. febr. 23. 10:54
 8/10 A kérdező kommentje:
ja valami "relatív" olcsó tápoldatban is benne vagyok
2012. febr. 23. 10:55
 9/10 Platypus ***** válasza:

Ha jól értem, hogy 40 centi a magasság, akkor nagyon szerencsétlen arányai vannak az akváriumodnak. Ilyen magas vízoszlopot már nehéz levilágítani, sok fény megy pocsékba. A halaknak és a garnéláknak sem kedvező, mert a vízteret nem tudják rendesen kihasználni. Érdemesebb másik üveget venni, egy 40 literes még nem akkora kiadás.


Egy normális arányú 40 literesnél egy 15W-os T8 fénycső már szépen bevilágítja a vizet, vagy két darab 9W-os T5. Ennyi fény alatt már elég sok növényből válogathatsz.Pl. van a Rotala, Bacopa, Najas szálas növénynek. Az összes mohafélének megfelel, a ritkább fajok, mint a spiky, elég látványosak és különlegesek. A Microsorum kisebb változatai(widelow, narrow) és az Anubias nana mehetnek az árnyékosabb részekre. Egy általános növénytápot érdemes beszerezni, meghálálják a növények, az állatoknak meg nagyon jót tesz az egészséges növények fokozott nitrogénfelhasználása. Az easy life profito könnyen beszerezhető és jó árban van, sokunknál bizonyított ilyen körülmények közt.

2012. febr. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát ő ja, nehéz bevilágítani. Nekem is 40cm magas.

Szeretem ezt a lámpát, jó fénye van, ez bevilágítja, csak lehet hogy drága, hát ez van.


[link]

2012. febr. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!