Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ajánlanátok egy mini sarokszűr...

Ajánlanátok egy mini sarokszűrőt nano akváriumhoz?

Figyelt kérdés

2012. júl. 19. 19:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én minden belső szűrőt a sarokba szoktam tenni, de mindegy.

legyen pl "elite mini" az 20 litereshez jó.


Vagy akasztós szűrőből is van ilyen legkisebb sokféle

pl flow 200, vagy flex 200, meg ilyenek.

2012. júl. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Néztem egy sarokszűrőt, de magasabb, mint az akvárium :D


20 literesbe hány liter per órás lenne jó, ami nem csinál túl nagy vízáramot?

2012. júl. 19. 19:33
 3/13 A kérdező kommentje:
Ehhez az akasztóshoz nem lenne egyszerű üvegtetőt vágatni :3
2012. júl. 19. 19:35
 4/13 A kérdező kommentje:
Az Elite Mini méreteit nem tudod véletlenül? Sehol sem írják :S
2012. júl. 19. 19:36
 5/13 anonim ***** válasza:

Én a helyedben jól meggondolnám ezt a mini szűrős dolgot!

Minél kisebb egy akvárium, annál nehezebb benne stabilan tartani a vizet, és minél nagyobb a szűrő, annál többet segít ebben.

Egy 20 literes akvárium lehet vagy 25 cm magas, abba még egy eheim pickup 2008 is elfér!

Egy kis kreativitással simán el lehet takarni a nagyját.

A vízforgatásával sincs probléma, nem kötelező maximális teljesítményen használni, a lényeg a szűrő anyag (szivacs) térfogata.

De ha nagynak találod, akkor ott az egyel kisebb, pickup 2006.

De vannak gagyibb "márkák" is kis méretben, de ismétlem, nem kéne ragaszkodni a kis mérethez.

Ebből is vannak kicsik

[link]

ebből is

[link]


Hogy hány literhez ajánlják, azt figyelmen kívül hagyhatod.

Vízforgatásból 180-200 l/h is elég, de mondom, nem probléma ha nagyobb, mert szinte mindegyik szabályozható teljesítményű. (de azért kérdezz rá az elérhetőségen)

2012. júl. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Én igazság szerint ezt az Eheimet néztem, de túl magas, nem fér be, kár érte. Valami hasonlóra gondoltam, de mindegyik nagyobb 20 centinél, nem értem minek...


[link]

2012. júl. 19. 20:15
 7/13 A kérdező kommentje:
Egyáltalán hol jön ebből a víz? :D
2012. júl. 19. 20:16
 8/13 anonim ***** válasza:

Azért nagyobbak, amit mondtam, nem beszélek én hülyeségeket!

Egy ilyen sarokszűrő eleve kisebb az alakja miatt, valahova pedig terjeszkednie kell, különben nem fér bele elegendő szűrőanyag.

Egy szűrő attól szűrő, hogy elég porózus anyag fér bele, ami élőhelyet biztosít a lebontó baktériumoknak.

Márpedig ha szélességében lapos, akkor hosszában kell hogy nagy legyen. Csodák nincsenek, egy szűrőnél a méret a lényeg.:)

Ilyen kis akváriumokba eheimből szerintem a pickup sorozat a legjobb választás.

Ha annyira fontos, hogy ne látszódjon a szűrő, tegyél bele akasztós szűrőt, vagy csinálj egy külső szűrőt, vagy ha lóvéba belefér, akkor vegyél egy ilyet:

[link]

2012. júl. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az elite mininek az 5 x 4 centi alapterülete és 8cm magas
2012. júl. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ááá, ennyit nem költök rá :) Az akasztós a tető miatt esik, amúgy gondolkodtam rajta. 15 liter körülibe kell, halak nem lesznek benne, ezért keresek valami kicsit. Az Elite méretei nagyon durvák :D Alig nagyobb, mint a Resun Mini King. Hable, neked van Elite-ed? Csendesek ezek a Hagen cuccok? Köszi mindenkinek.


Mellesleg szerintetek ezek a kis belső szűrők mennyivel hatékonyabbak, mint a légpumpás szivacsszűrő?

2012. júl. 20. 00:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!