Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyibe kerülne?! SÜRGŐS!

Mennyibe kerülne?! SÜRGŐS!

Figyelt kérdés
Mennyibe kerülne fenntartani egy 100-150l-es sósvizű akváriumot hónaponta?És legfeljebb szegeden növény vagy sósvizi hal kapható?

2012. júl. 20. 19:52
 1/8 bamboochatheone ***** válasza:
Van már tapasztalatod akvarisztikában?
2012. júl. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze hogy van már volt néhány akváriumom egyre növekvő literszámmal most 300-as van és nem gondolom hogy szeretnék nagyobbat.Ezért ki akarok próbálni valami másféle akvarisztikát.
2012. júl. 20. 21:34
 3/8 anonim ***** válasza:

Először csinálj egy brakkvizit, mondjuk gömbhallal, vagy yellow sügér asszem, édesvizi muréna, garázsgébek, ilyesmik. Abba a jódmentes konyhasó is jó. Vagy veszel tengeri sót, de nem kell bele olyan sok. Viszont egy sűrűségmérő jó ha van ahhoz is (hydrometer).


A tengerihez ozmo víz kell, és ahhoz előbb kéne venne egy ozmo szűrőt, meg 10 kiló élőkövet, ami drága. Szóval ott a kezdés az ami húzós, meg egy két korall stb. Mert ha simán sósvízbe raksz bohóchalat, vagy nem tudom mit akarsz, az szerintem úgy nem jó. Bár ismerek valakit, aki úgy csinálja kisebb akváriumba, 1 kis hallal, de az kínzás, na.

2012. júl. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igazad van és köszönöm a választ
2012. júl. 20. 23:05
 5/8 anonim válasza:
Vegyél guppit gyönyörű hal és úgymond igénytelen kezdésnek jó lesz.
2012. júl. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nemtudom hogy olvastad-e kedves titkos33318 de már 300 literes akváriumom van és már több mint 2 éve akváriumaokkal foglalkozom.
2012. júl. 23. 22:00
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem havonta olyan 20-30 ezer között lehet. nekünk a 400 literes nem tudom mennyibe kerül, csak ugye a folyamatos áramhasználat, az ozmo víz, a só, a különböző mérők és teszterek meg persze a kaja.. szerintem amugy nem éri meg, semmi extra nincs benne, és annyi pénzből inkább már csinálj egy látványos édesvizi akvit. meg a tengeribe a halak is tök drágák, meg a korallok amik ebben a melegben elpusztolnak, jégakkuzni kell , a víz gyorsan elpárolog utántölteni, vízcsere is sokkal bonyolultabb, szűrőtisztitás is egy nagy tudomány... szóval az édesvizi sokkal jobb.
2012. júl. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az élőkő nem olyan drága ha használtan veszed, kb asszem olyan 2000 lehet kilója most, és az ahhoz képest nem drága mint hogy ebből az árból 2 halat tud venni kb... amúgy ha csinálsz egy tengeri akvit azért arra fel kell készülni, hogy 1. nem első napról a másikra megy, nekünk kb 3 hétig ment csak üresbe a kövekkel az meg úgy nem nagy móka. 2 minden nap utána kell tölteni, szóval nem lehet elmenni nyaralni csak úgy, ehhez kötelező, hogy megkérj valakit, hogy foglalkozzon vele. és kell hogy legyen aki segítsen neked aki már régi tengeri akvis. meg meg kell ismerned az állatokat, meg a korallokat, anemónákat. és ha megveszel egy anemónát ami helyváltoztatos és sajnos bedarálja a szűrő akkor nagy szívás -6000 forint.. velünk már volt ilyen na mindegy szóval először beszélj egy szakemberrel.
2012. júl. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!