Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lesz majd akvariumom. Es...

Lesz majd akvariumom. Es koveket hogy rakjak bele? Marmint valahogy megkell tisztitani vagy valami?

Figyelt kérdés
Es meg annyi hogy milyen otleteitek vannak buvohelyre nekik? a viragcserep kiforva mar gondolgodom rajta de ti meg milyen otleteket tudtok hazilag?

2012. júl. 22. 13:36
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

o azt elfelejtettem mondani hogy csapi viz jo bele?

Vagy meg kell tisztitani valahogy? segitsetek kerlek!:)

2012. júl. 22. 13:38
 2/13 anonim ***** válasza:
Azt is elfelejtetted említeni, hogy milyen állatról van szó.
2012. júl. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
oo tenyleg !!xd halak.
2012. júl. 22. 13:44
 4/13 anonim ***** válasza:

Köveket forróvízbe ki kell főzni . Ne mészkőkől legyenek .

Csapvizet állni kell hagyni egy-két napig .

Azért ennél sokkal bonyolultabb a dolog...

2012. júl. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 YourDestiny ***** válasza:
Első lépésben regisztrálj az akvarista.hu-ra és a főoldalon lévő e-könyveket olvasd el, abban benne vannak az alapok. Kezd a kezdeti lépésekkel. Szánj rá időt, különben több fejfájást fog okozni a hobbi, mint örömet.
2012. júl. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Még nagyon sokat kellene olvasnod! :) Amúgy a köveket beásztathatod egy lavórban 3 nagykanál sóba is !
2012. júl. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a cserép elég ronda. Vegyél egy vasfát, futtasd be mohával...:) Sok.sok növényt is tegyél bele, de nézd meg melyiknek milyen hőmérséklet kell! Hány literes lesz az aksid? Milyen halat tervezel bele?
2012. júl. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 YourDestiny ***** válasza:

Ja igen, a lényegre nem válaszoltam :)

A köveket meg kell sikálni, aztán leforrázni, hogy a lehetséges kórokozóktól megszabadulj. Ha nem vagy biztos abban, hogy a kőnek van-e mésztartalma (keményíti a vizet), akkor csepegtess rá ectet. Ha pezseg, akkor meszes.


A vasfa színez, a mangrove szintén. Szabadból is beszerezhető faág, a szőlőtőke is alkalmas akváriumi célra, de ez is megfesti a vizet, magas a csersavtartalma. A fákat ajánlott kifőzni. A boltokban kapható Red Moor gyökerek azok, amik nem színeznek, szép is, jó is, csak kicsit drága.

2012. júl. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ertem:) koszonom mindenki valaszat:)
2012. júl. 23. 09:35
 10/13 A kérdező kommentje:
Es meg annyi hogy a koveknek vizesnek kell lennie hogyha ectet rakok rajunk?
2012. júl. 23. 09:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!