Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Rakhatok az 50L-es akváriumomb...

Rakhatok az 50L-es akváriumomba még 5-6 db neonhalat?

Figyelt kérdés

Most 10 halam van.

3 neon

1 stendhal

2 guppi

2 tetra

2 platti

ja és egy csiga :d

Valamint,mg azt kérdezném,hogy most nekem apró kavicsok vannak lent alajztanak.Szerintetek lecseréljem homokra? Nem nehezebb ugy tisztitani őket?És nem zavarja a halakat h az világos?


2009. júl. 15. 13:05
 1/8 Salx Narval ***** válasza:
36%
Igen, jól fognak mutatni.A stendhal-halad mekkora? Ha jól tudom 15cm-re is megnőhet, nem igazán 50Literes aksiba való.El kellene cserélned valakivel, mert zavaróvá fog válni a jelenléte és ha nő, neki sem lesz úszótere.Nem beszélve arról, hogy elég agresszív nagyobb korában.Amúgy nagyon szép hal.Búvóhelyre és legalább 100Literes aksira lenne szükséged a normális tartásához.
2009. júl. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi!Igen,tudom hogy nem ide való de az állatkereskedő szinte ugy ,,sózta rám" még kicsi,de annyira aranyos és eddig még nem zavart be a többi halnak..
2009. júl. 15. 15:07
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja és lehet hogy a 2plattit és a stendhalt lecserélem neonokra akkoris jöhet még ennyi?
2009. júl. 17. 09:45
 4/8 Máté98 ***** válasza:
43%
Abba az 50 literes szörnyetegbe még rakhatsz 5-öt is!:D Láttam már 10 l-esbe 7-10 halat is, és ha azok is megéltek, akkor neked nem kell aggódnod-márpedig éltek;) Bár nem vagyok szakértő, de szerintem olyan kis halaknak tényleg nem kell olyan nagy tér...én beraknám:)
2009. júl. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Máté98 ***** válasza:
36%
Ja és én a kövek mellet döntenék mert szebb, és el tudnak bújni benne. ráadásul a homokot cserélni kell, ami kiadás, a köveket meg beáztatod és kész, vagy egyszerűen veszel 1-2 algafalót, hosszútávon remekül megéri, mert nem kell vizet engedni a kövek miatt(de minimum nem kell annyit) és aztán végül megéri a pénzét:D És talán, ha jó éhesek, akkor nem kell olyan sűrűn pucolni az akváriumot.
2009. júl. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
44%
Hát ha ennyire csereberélsz, akkor én a helyedben egy szép nagy raj neont tartanék. Társként egy kisméretű algázót és egy pár törpe páncélos harcsát vennék, esetleg garnéla is mehet bele, ha kedveled. A neonokat lehet vegyesen is, hogy érdekesebb legyen, fekete,zöld,vörös stb egy köztes 24-25C hőmérséklet megfelel nekik. Sötét talajt és hátteret javasolnék, középre egy nagyobb szőlő vagy vasfa gyökeret, rajta egy nagyobb csomó Jávai mohával.A gömbmoha is jól mutat a sötét kavicson. Hátra mehetne egy két világosabb színű, magasabb növény. Szépen ellensúlyozza a sötét közeget az úszó májmoha a víz tetején.A víz legyen kicsit tőzeges. Volt ilyen aksim, nagyon mutatós.
2009. júl. 18. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nem tudom mindenki hú ekkora akvárium meg amakkora akvárium enyi erővel vegyenek egy medencét aztán tegyenek bele 1 db halat és örüljenek neki... akármekkora akvárium ba tehetsz halat nekem van sok akváriumom kisseb nagyobb pl 17l es akváriumban nekem jelenleg 5 éve ismétlem 5 éve halálozási arány száma 0 mind százalékban is pedig van a medencében 8 neon 2 zebra dánió 1 anci és egy törpe tarisznyarák és jéé sose pusztult el 1 sem sőt a rák folyamatosan vedlik a halak mozgékonyak és esznek és hogy le kopogjam még csak virus sem fertőzött az akváriumban. én le irtam az én történetem ezek után már te is tudod mérlegelni a dolgokat :)
2014. febr. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Elég hamar ide találtál.:D
2014. febr. 7. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!