Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Patakban talált fát be lehet...

Patakban talált fát be lehet tenni az akváriumba?

Figyelt kérdés
Elég világos színe van, de egész pofás kinézetű, dekoratív darab. Szerintetek hajlamos színezni a vizet?

2012. júl. 23. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát próbáld ki. Én beraknám ha jól néz ki. De azért előtte forró vízbe áztasd be, mert lárvák, bogarak, levéltetű meg minden szar szokott lenni a patakokban és a folyókban.
2012. júl. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szerintem nem....
2012. júl. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szia!!!

Szerintem ha patakból szedted ki a fát akkor nem fogja színezni a vizet, de azt viszont tényleg javasolnám, hogy legalább egy kétszer főzd ki mielőtt beleteszed az akváriumba. Én is így csináltam. Üdv:Dani

2012. júl. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem patakból, tóból van, de nem tudom, hogy pontosan honnan. Szóval ha mondjuk kifőzném és nem enged magából színt, akkor elvileg már nem is fog?
2012. júl. 23. 21:12
 5/5 Platypus ***** válasza:
A világos fáknak eleve nem szokásuk színt engedni. A csersav, ami a vizet színezi, színezi a fát is, általánosságban minél sötétebb a fa, annál jobban színez. És egyben annál tartósabb is, mert a csersav jót tesz az élettartamának. Ha nagyon tetszik az a fa, és szeretnéd, hogy hosszú életű legyen, akkor érdemes lenne csersavba áztatnod. Ettől nem fog beszínesedni, de a fa külső rétegének jót tesz, tartósabbá válik. Ez fertőtlenít is egyben. A forralás sajnos rontja a fa állagát, hamarabb elrohad.
2012. júl. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!