Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 280 literesben milyen nagy...

280 literesben milyen nagy testű, egzotikus halfajokat tarthatok és mennyit?

Figyelt kérdés

Eredeleg diszkoszokat akartam, de utánaolvasgattam és kényesebb és drágább is, mint amire számítotam. Plusz 500 liter ideálisabb lenne neki, szóval inkább bele sem kezdek, minthogy szenvedjenek utána.


Namármost, valami olyan halfajt keresek, ami egymagában vagy csak nagyon kis capatban is látványos, ekkora akváriumban is eléri a kifejlett méretét, egzotikus és nem olyan körülményes, mint a diszkosz. Ja és nem sügérféle. Az akvárium amúgy jelenleg üres, de szeretnék bele jó sok növényt, szóval valami olyan faj kéne, ami nem szereti a saltát.


2012. júl. 26. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Add nekem az akváriumodat és rakok bele egy nyolcsávos gyöngysügért. [link]

Ennek még nincs akváriuma :(

2012. júl. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
És ha -habble-nak adod az akváriumodat,ígérem szerzek neki belé még 1-2 ilyen halat :)
2012. júl. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 bamboochatheone ***** válasza:
A vitorláshal is sügér de nem az a kifejezetten "sügeres" sügér, én azt választanám.
2012. júl. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Bocsi, de nem. Boldog vagyo, hogy végre szereztem egy ekkora akváriumot. Eddig 80 lilter volt a maximum.


Amúgy olyan típusú halakra gondoltam, mint a kajmánhal vagy az arowana, habár gondolom ezeknek kicsi.

2012. júl. 26. 21:02
 5/11 anonim ***** válasza:

Arrowanat inkább ne, nézd ezt

http://www.youtube.com/watch?v=pKCp_5EMk9M

2012. júl. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2012. júl. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Vagy kék vitorlást, ezek különlegesen szépek:

[link]


Jó mondjuk ilyeneket nem kapsz sehol, de hátha itt van valami kékesebb:

[link]

2012. júl. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ugyan sügérféle, de azt hiszem marad a vitorlás. Nekem se jutott eszembe semmilyen nagy hal. Vagy már túl nagy vagy sügérféle. Majd berendezek egy biotópot 10 nagy vitorlással, 30 vörös neonnal és 2 gibbicepsszel. Remélem ez így még nem sok.
2012. júl. 27. 00:51
 9/11 A kérdező kommentje:
Talán majd, ha eladtam az összes akváriumom ezen kívül, szerzek egy szép nagy tengerit vagy (ha esetleg az túl bonyolult), akkor szerzek egy tüdőshalat és csinálok egy szép afrikai akvaterráriumot. Szép álmok. :) De ez még a jövő zenéje.
2012. júl. 27. 00:55
 10/11 anonim ***** válasza:

Elég lesz oda 4 vitorlás is, ha más halból nincs olyan túl sok, akkor max 6 db. Ennél több nem fér el.

Szerintem neonból is elég lenne 20 vörös neon, (nagyobbra nőnek, így kevésbé eszik meg őket a vitorlások) mert ezek a nagytestű halak (viti, harcsák) nagyon terhelik a vizet, és 280 liternek is megvannak a határai.

Egyébként ha már olyan kell, ami ekkora méretben is eléri kifejlett méretét, akkor a gibbit is erősen átgondolnám.

Szintén 500 literes kategória.

Inkább arany pleco, vagy zebra harcsa (L46) ideálisabb ebbe a méretbe, és azok különlegesebbek is.

2012. júl. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!