Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sziámi harcoshal nagy hassal....

Sziámi harcoshal nagy hassal. Mit tanácsoltok, hogyan kezeljem őt?

Figyelt kérdés

Nagyon elkeseredtem, mert ma etetéskor észrevettem, hogy a fiú bettámnak eléggé felpuffadt a hasa. Nem tudom, mitől, nem is értem... :(

Így tartom őt: egyedül van 31,5 literben, 1 aquael szűrő megy benne, 250l/h, jól forgatja a vizet is, 27-28fok mindig van nála és változatosan etetem (van vagy 5féle fagyasztott kaja, mix is). Ma adtam neki fehérszúnyog lárvát, tegnap volt a koplalónapja, és egyébként evett, jó étvágya van. Annyi, hogy most többet pihen, nem úszkál úgy :( Nem is kezelem semmivel a vizet, hetente cserélek neki 10litert egy vödörből, ami áll 1-2 napot. Március óta van meg, eddig nem volt gond...

Nem tudom, mitől van, de már van sajnos, szóval kérlek segítsetek, mivel kezelhetem? Parakill turbot szereztem be egyedül, ilyen piros kupakos, hátha lesz ilyen, mert a környéken nincs olyan állatosbolt, ami jól felszerelt lenne halas dolgokból, ezért is Pestre mentem még kb. 3 hónapja, vészhelyzet esetére... Azzal kezelhetem? Vagy mit tanácsoltok?


2012. júl. 31. 12:56
 1/4 YourDestiny ***** válasza:

Nem lehet, hogy túletetted? Koplalás után nem néhéz bezabáltatni, bár a fehér szúnyoglárva elég "könnyű", attól nem kéne felpuffadnia. Ha viszont a kajától lett baja, szerintem kár belőni a vizet ilyen erős vegyszerrel.


A puffadást más is okozhatta, akkor viszont más képlet áll fenn. A leírtak alapján a tartási körülmények rendben vannak.

2012. júl. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Gondoltam rá, de nem hiszem, hogy túletettem. Nem szoktam megszámolni, hány darabot adok, de most érzékeltem, hogy kevesebbet evett, mint egy etetős nap utánin. Ettől függetlenül ugyanúgy kapott a kajára. Még most is puffadt sajnos :(

Nem használtam a parakillt, de kedvetlennek tűnik továbbra is. Semmi más nem látszik rajta, csak ez meg a hasa... Bár most elnézve picit többet úszkál.


Köszi a választ! Figyelem a továbbiakat, ha változik valami, akkor úgyis kérdezek...

2012. júl. 31. 15:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne kapjon enni pár napig, mást nem tehetsz érte. Sajnos a puffadt has nem jelent jót, nem igazán lehet kezelni. A parakillt ne használd, felesleges.
2012. júl. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 godapofis ***** válasza:
Sajnos a halad 90% -ban hasvizkorban szenved ha idobe eszreveszed egy kis esely van hogy meg mented, a betegseget egy belso bakterialis fertozes okozza(ezert vevodid eszre keson a tunet) ami karositia a vesemukodest igy a vizcsere a testben lelasul azert a pufadas, kezeld sera bactopur direktel dupla adagot hasznalva, de vigyaz aszer mags antibakterialis hatoanyaga miatt a szuroben levo bakteriumokat is ell pusztitia a kezeles allat vedd ki es ted vodorbe amugy a betegseg oka magas szerves anyag tartalom a vizbe
2012. aug. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!