Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sera aquatan vízelőkészítő...

Sera aquatan vízelőkészítő mellé kell antiklór is?

Figyelt kérdés

egyáltalán ezeket rák (kaliforniai vörösrák) vizében szabad használni? eddig halaim voltak, már nincsenek. az új lakó számára vizet cserélek. azt olvastam, a rákok eléggé érzékenyek a vízminőségre.

sera aquatan, sera bio nitrivec, antiklór, metilénkék van itthon. úgy hallottam, h metilénkéket tilos a rákok vizébe adni.

az lenne tehát a kérdésem, h az aquatant merjem e adni a vízbe? és mellé kell e antiklór?


2012. júl. 31. 14:19
 1/7 YourDestiny ***** válasza:
Minek használod ezeket a löttyöket? Engedd ki a vizet egy vödörbe (vagy többe), másnapra jó. A természetes megoldás a legjobb, és sose használtam semmilyen kémiát vagy vízkezelőszert, felesleges pénzkidobás. Nyomkodd bele a vízbe a szűrő szivacsát, nyugi, órák alatt leszűri, így a baktrériumok elszaporodása nem indul a nulláról.
2012. júl. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 YourDestiny ***** válasza:
Talán egy kis nitrivec mehet bele, ha már meg van, ártani nem árt.
2012. júl. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

igazából ezek közül csak az antilkórt használtam eddig. most sem raknék bele semmit, de sajnos nem tudok várni holnapig. szerintem az írt mennyiségnél kevesebbet rakok bele.

amúgy régen a vízcserém úgy zajlott, h forró vizet raktam el, egy este kihűlt, és másnap lett cserélve. most is így lett volna, csak vmi kerülhetett a tartóba és zavaros volt a víz, nem szép tiszta. ezért szerettem volna belerakni vmi tisztítót, mert még forralva sem volt a víz. lehet ez nem baj, de a megszokás... ha ártana, akkor nem lenne forgalomban... :D

azért köszi a választ!

2012. júl. 31. 14:52
 4/7 YourDestiny ***** válasza:
Antiklórral is ajánlatos várni legalább néhány órát. A forralással némileg lágyítod a vizet, igaz nem túlzottan.
2012. júl. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
persze, várok pár órát, csak másnapig nem tudnék sajna. köszönöm :)
2012. júl. 31. 15:07
 6/7 Platypus ***** válasza:

Azonnali vízcseréhez tökéletes az aquatan. Úgy tíz percet érdemes várni ezzel is, hogy a beoldódott gázok távozhassanak, de utána használható. Semlegesíti a klórt és a klóramint, és az utóbbi nem távozik a víz pihentetésével, és egyre több helyen használják klór helyett. A nehézfémeket kelátkötésbe vonja a lötty, ami rákoknál hasznos, mert a városi csapvíznek gyakran magas a réztartalma, és ez nagyon ártalmas a rákoknak. A sok negatív vélemény ellenére a vízelőkészítők nem ártalmasak, legfeljebb feleslegesek, ha tökéletes minőségű víz jön a csapból. Az antiklór butább szer, mint az aquatan, csak a klórt semlegesíti. Aquatan mellett felesleges, és ha a mennyiségét nézed, drágább is. A nitrivec sosem árt, de egy üzemelő akváriumba felesleges adagolni. A metilénkék egy halgyógyszer, amit szigorúan tilos ok nélkül használni. Rák mellett soha nem lesz rá szükséged.


Én is használok vízelőkészítőt, JBL biotopolt. Alapvetően ugyanaz, mint az aquatan, csak nagy kiszerelésben kedvezőbb az ára. Ha pihentetném a vizet, nem tudnám vízcserével csökkenteni az akvárium hőmérsékletét, ami így kánikulában elég komoly probléma.

2012. aug. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

jelentem megvolt a csere, aqatant tettem a vízbe. szerintem jól érzi magát a rákom, nézelődik, mászkál...

köszönöm mégegyszer a válaszokat! :)

2012. aug. 1. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!