Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sügereket milyen mennyiségben...

Sügereket milyen mennyiségben érdemes telepíteni?

Figyelt kérdés
Mármint tudom, hogy helyigényesek és területvédők, úgy értem, hogy hány literenként számoljak egy halat, hogy ne legyek túltelepítve? Közepes méretű (8-10 centis) békésebb malawi fajokat szeretnék. A 10 liter per halat kicsit sokallom, 200 literre 20 hal szerintem jó szűréssel is zsúfolt, túltelepített lenne. Tipp? A 20 liter per hal jó arány lehet? Köszi!

2012. aug. 1. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem 10db és kell nekik olyan kő amiben vannak lyukak.
2012. aug. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 YourDestiny ***** válasza:

200 literre nagyjából 10 sügér az ideális. Nagyobb vízmennyiségnél változhat a felállás, de 300 literig mindenképp ez lehet az irányadó. Nekem 140 valahány literen van 6 sügér, bár most már 7, van egy ifjonc túlélő. Ő egy brichardi :)


Ha lenne hol nevelni őket, és persze rengeteg szabadidőm, már lehetne vagy 1000 belőlük :(

2012. aug. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem meg a tengeri 200 literbe 5db korallsügér van, de 3 különböző van és. Szintén területvédők, meg kellett válogatni, hogy melyiket lehet összerakni, hogy ne támadják egymást, pl volt egy kis fekete-fehér hal, amit megvettem és másnap vittem is vissza, mert támadta a többit.
2012. aug. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
illetve 6db, egyet kihagytam a számolásból :)
2012. aug. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 YourDestiny ***** válasza:
Na igen, malawiból se mindegy, mit teszel 200 literre. Vegyük például a hongi-t. A szakirodalom 160 liter körüli akváriumot javasol, viszont 250-300 liter alatt nem tartanám. Labidochromis létére kattant egy sügér. Nekem yellow és brichardi van, jól megvannak együtt immár legalább másfél éve egy hím elongatus társaságában. Neki elvileg kicsi ez a hely, ráadásul úgy néz ki ő a domináns hím, de nem túlzottan az a kötekedő típus.
2012. aug. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Frontosa ***** válasza:

2 faj, fajonként 1 hím és 5-6 nőstény mehet bele kisebb Malawikból. Persze nem mindegy a társítás. Pseudotropheosok nagy része (pl.saulosi), Cynotilapia-k, Maylandia Callainos, Yellow, I.Sprengerae stb jó.

Üdv,

2012. aug. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!