Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumba milyen alzatot...

Akváriumba milyen alzatot tegyek, ami olcsó és jó a növényeknek is?

Figyelt kérdés

2012. aug. 1. 22:26
 1/7 godapofis ***** válasza:
nagy kulombseg nincs az arak koszt, barmijen akvarista boltba beszerezheted, a lenyeg hogy 2-4 mm nagycsagu akvariumkavicsot vagy 1,5 mm folyami homokot hasznaly, viszont ne hasznaly eles kavicsokat mert azok meg sertik az aizat halak szajat de gondolom eszt te is tudod.
2012. aug. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én díszkövet szoktam tenni, nekem eddig mindig bevált és jól is néz ki :D
2012. aug. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

az akvarisztika.info szerint kell növénytáp is a kavicshoz, ehhez mit szóltok:

"Célszerű, ha az aljzat olyan tisztára mosott kavicsokból áll, amelyeknek szemcsemérete kb. 3-6 mm.

Persze a kavics szemcsékből álló aljzat növényi tápanyagot egyáltalában nem tartalmaz. Ezért célszerű olyan bármely kisállat kereskedésekben kapható erre a célra alkalmazható általános növénytalajt, mely a növények számára nélkülözhetetlen tápanyagokat tartalmaz

A fent nevezett talajtápanyagot gondosan hozzákeverjük a tisztára mosott kavics 2/3 részéhez, majd 5 cm vastagságban a medence aljára helyezzük. Ezután a maradék 1/3 rész kaviccsal beborítjuk az előző réteget."

2012. aug. 2. 07:26
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez egy részlet a Horn-Zsilinszkyből, nem? Elég régi szöveg. Én (és szerintem elég sokan még) külön rétegbe rakom: tehát alulra csak táptalaj, felülre a sima talaj. Ha vannak tornyos csigáid azok egy kicsit összekeverik a rétegeket.
2012. aug. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

mekkora kavicsokat javasoltok?

2-4 vagy 3-6?

2012. aug. 2. 14:02
 6/7 godapofis ***** válasza:
2-4, jobban meg all benne a noveny, foleg amikor meg nincs kifeilodve rendesen a gyokeruk
2012. aug. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezzel a talajjal jobban járnál, mint kaviccsal. Én ezt használom a fő növényes akváriumomba. [link]


A másik akváriumomba meg csak apró 1-3mm-es sötétzöld kavics van, hát abban nem maradnak meg a növények, illetve a vizi hortenzia megvan benne, anubias nana szintén de azt nem kell elásni, max még mohaféléket lehet benne tartani, vasfára rákötözve damillal. Más nem nagyon marad meg benne, max akkor van némi esélyed pl lilaeopsis fű és ilyenekhez, ha a gyökeréhez dugdosol táptablettákat, pl panzi aaquaplant, vagy JBL tápgolyó.

2012. aug. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!