Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tavi növényeknek jó a virágföl...

Tavi növényeknek jó a virágföld vagy jobb ha iszapos földbe ültetem?

Figyelt kérdés
2012. júl. 2. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha halat is szeretnél tartani, akkor még csak véletlenül se használd egyiket sem!

Normális táptalajt tudsz venni akvarisztikai kereskedésekben, vagy ha nem fényigényesek a növényeid, akkor az 1-2 mm szemméretű zúzalékok is tökéletesek.


Olvastál bármit is az akvarisztikával kapcsolatban..? Halat remélem nem így szeretnél tartani.

2012. júl. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ja, én vagyok a hülye, nem láttam, hogy tavi...

Speciális tóföldet kellene venned, és ültetőkosárba ültetni a növényeket. A földet pedig kavicsréteggel kell fedni, illetve a kosarak közötti helyet is azzal kell kitölteni.


Tóföld:

[link]

2012. júl. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én hoztam egyik nyáron egy elhagyatott mocsárból növényeket iszappal együtt. Állatok oda jártak inni a tóhoz, tele volt lábnyomokkal, ezért nem sokáig volt a lakásban a növény mert elég trágya szagú volt az iszap. Kiraktam cserépbe a folyosóra és locsoltam őket mindennap. Ezek a tó szélénél voltak, ott kilógtak a vízből, ezért itt se raktam víz alá. De csak kb 2 hónapig bírták, azután lyukacsos lett a levelük, csúnyák lettek, végül kidobtam. Valószínű hogy a fény kevés volt nekik, mert ahonnan hoztam ott verőfényes napsütés volt. Meg az is lehet hogy esővízzel kellett volna locsolni. Meg szerintem volt rajta levéltetű is, ami elszaporodott.
2012. júl. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, Ha kis kövekkel beszórom a fold tetejét ugyanúgy tud terjedni a növény ?
2012. júl. 3. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!