Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lehet kerti tavat csinálni?

Hogy lehet kerti tavat csinálni?

Figyelt kérdés
Mert hát én elég amatör vagyok ebben a témában. De nekem olyan tó kéne hogy naphalat, fekete törpe harcsát, vörös szárnyú keszeget és öklét szeretnék benne tartani. De az a baj, hogy én ősszel télen és tavasszal csak hetente tudnám őket etetni. Meg még az is kérdés hogy hogy lehet megcsinálni hogy ne büdösödjön meg úgy hogy elektromos eszközzel nem bolygatom a vizet?
2012. aug. 1. 23:01
 1/4 A kérdező kommentje:
ja, és még annyi hogy mekkora Tó kell nekik és hogy télen kint kibírják?
2012. aug. 1. 23:02
 2/4 godapofis ***** válasza:
neked is a sera tanacsadasi konyvet ajanlom ot le van irva hogy keezithetsz kerti tavat, itt van, [link] ot maid tolzsd le a pdf failt, sok szerencset
2012. aug. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én tavat még nem csináltam, de lehet kapni előregyártott tómedret: [link]


Vagy tófóliát, azt beásod egy nagy gödörbe, utána körbepakolod kövekkel:

[link]


De elég nagyot kéne csinálnod. Barátoméknál ami van pl az 170 mély kb és 2x3 méter lehet az alapterülete, vagy az is lehet, hogy nagyobb. Ebbe ezüskárászok élnek. De van valami szűrése is neki. Tehát van egy vízpumpa, de lehet hogy télen kikapcsolják, mert akkor be szokott fagyni a víz teteje és olyankor szerintem nincs benne vízmozgás.


A földbe van a tó mellé ásva (kicsit lejjebb) egy kb 1x1x1 méteres kis kibetonozott kocka tartály, abba átfolyik a víz egy csövön, és homok van benne, ott megáll a kosz benne, aztán a tartályból egy vízpumpa küldi fel a vizet egy halom kő kupac tetejére, és onnan mint egy vízesés folyik vissza a tóba. Asszem valahogy így van megcsinálva, de pontosan nem tudom.

2012. aug. 2. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 godapofis ***** válasza:
Hat hogy telen is kibiriak akor minimum 4-5meter mejnek kell lenie mert telen ott tartozkodnak a halak mivel a teteie befagy asztan fokozatosan lefele melegszik, 4m tajekan kb 4-5 fokos a viz amit kibirnak a hakak
2012. aug. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!