Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnénk guppikat venni és...

Szeretnénk guppikat venni és kivácsi lennék rá, h ezek mennyire kellenek nekik (az egyik ismerősöm ilyeneket használ a guppijaihoz) :?

Figyelt kérdés

metilénkék, malachitzöld, formit,algagátló,kristályvíztabletta, meg valami tetra vitamin :)


Jah és jó lesz neki a betta lemezes táp(színerősítős vagy milyen)?



2012. aug. 9. 21:44
1 2
 1/14 anonim válasza:
Régen voltak guppijaim, szerintem elég igénytelen fajta, könnyen tartható , nálam sokszor születtek kicsik is. Jól el tudnak szaporodni. Én sok növényt tartottam az akváriumukban, azoknak adtam néha növénytápoldatot, a halaknak 2-3 féle eledelt váltogattam (pl lemezes táp, tubifex...), más vegyszert nem használtam.
2012. aug. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 bamboochatheone ***** válasza:

Ezek közül semmi sem jó!

Metilénkék, malachitzöld, formit=gyógyszer, csak betegség esetén használjuk mert nagyon erős szerek.

Algagátlót nem használunk mert megintcsak tönkreteszik a vizet.

Kristályvíztabletta megint nem kell mert egy napig állni hagyod a vizet vízcsere előtt és tökéletes lesz cserevíznek.

A tetra vitamin talán jólehet valamire de a változatos étkezés a kulcsa az egészséges halaknak.

A bettatáp a színerősítőjével eggyütt maximum kukatölteléknek jó. Teljesen mesterséges semmire sem jó, ha tápozni szeretnél akkor sera vagy Tetra tápot vegyél de a legjobb a természetes kaja, mint pl a fagyasztott mixek vagy az élő tubifex.

Ezeket fontold meg mert nem lesz jó vége a "szerhasználatnak"!

2012. aug. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nekem hosszú évekig voltak guppijaim, egészségesen éltek, szaporodtak, de sosem hallottam a felsorolt dolgokat.


Csak sima vízben voltak sok vízinövénnyel, világításnak asztali lámpát használtam, semmi levegőztető, vízszűrő és hasonló "luxusdolgok".


Lemezes tápot tőlem is kaptak, de javarészt tubifexel etettem, legtöbbször élővel, néha szárítottal.

2012. aug. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 bamboochatheone ***** válasza:
44%
Szűrő az mindenképpen kell!!
2012. aug. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk vannak guppijaink, viszont ennyi felszerelésünk nincs. Van szűrőnk, ès egy olyan halunk is aki algaevő (régebben használtunk kristálytablettát, de már nem). Kajából meg szemcséset és lemezeset is kapnak. Mondjuk mi csak úgy tartjuk a halakat semmi komoly, de ők így is elvannak. Szerintem érdemes lenne venned egy olyan halat is, aki tisztítja az akváriumot-neki viszont olyan táp kell, ami egészen az akvárium aljáig lemegy.
2012. aug. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
a kristályvíztabletta az egy humbug hogyha az amire én gondolok a halvitaminszintén arra jó h hogyan húzzunk ki még több pénzt az emberből... a metilénkék malachit zöld erős vegyszer mint ahogy előttem szóló mondta, bár elvileg metilén kéket szokták általános fertőtlenítőnek használni, de nem tudom én nem használtam még... algairtó akkor jó ha algásodik, de az se feltétlenül kell... maximum Aquatant ajánlok, de a guppy tényleg elég hozzászokott mindenhez szóval az se muszáj 24órás állás a víznek bőven elég meg ugye jó szűrés és fűtés
2012. aug. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Először is azt kell eldönteni, mekkora akváriumot akarsz.

Kezdetben egy 70-80 liter körüli lenne ideális.

Ebben már tarthatnál vegyesen hímeket, nőstényeket is.

Ennél kisebben inkább csak hímeket javaslok, mert nem tudnál mit kezdeni a szaporulattal.


Amire szükséged lesz:

Egy motoros belső szűrő, ami az akvárium térfogatának kb. 6-szorosát forgatja meg óránként.

Világítás a növényeknek, hiszen élő növények nélkül nem lehet guppis akváriumot csinálni.

Fűtő és hőmérő, ha a szobában, ahol lesz, van olyan időszak, amikor 22-23 fok alá csökken a hőmérséklet.

Aljzat, növény, egyéb dekoráció.

Ha minden megvan, berendezed az akváriumot, beüzemeled, és járatod halak nélkül 3 hétig.

Ugyanúgy menjen a világítás kb napi 10 órában, a szűrőnek természetesen napi 24 órában mennie kell, és onnantól már folyamatosan! Csak akkor kapcsolhatod ki, ha takarítod, ami annyit jelent, hogy leszívott akvárium vízben kinyomkodod a szivacsot.

A vízcseréket is végezni kell heti 30 %-ot kell cserélni, állott vízzel.

Ezt követően több részletben jöhetnek a halak.


Az étrendjük: Főtt, forrázott zöldségek, salátalevél, spenót levél, borsó-kukorica belseje, tök, répa...

És kisméretű fagyasztott dolgok, mint artemia küklops, daphnia, grinál...

Táp nem kell nekik, max heti 1-szer, kiegészítésnek.

2012. aug. 10. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Na ez mind vegyszer!!!Minek?Vitamin se kell, ha kap fagyasztott kaját(vörös szúnyoglárva például).Ez a sok vegyszer fölösleges.Legyen egy jó szűrőd inkább!!!!Abba öld a pénzt ne ezekbe.Csapvizet pihentetve add, ingyen van, nem kell bele vegyszer.
2012. aug. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat és,hogy ilyen hamar válaszoltatok! :)
2012. aug. 10. 12:04
 10/14 anonim ***** válasza:
46%

Atyaég... ahogy olvasom itt a hozzászólásokban, hogy "semmi levegőztető, vízszűrő és hasonló luxusdolgok" meg, hogy "mi csak úgy tartjuk a halakat semmi komoly" még a kedvem is elmegy attól, hogy válaszoljak a kérdésre.

A szűrő és a normális életkörülmények megteremtéséhez elengedhetetlen felszerelések nem luxusdolgok és nem csak a komolyabb, profibb akvarisztikában van rájuk szükség.

Ez olyan mintha azt mondanám, hogy neked csak minden 5. percben adnak egy kevés levegőt, mert az olyan luxusdolog!


Kérdező: amiket felsoroltál, mind felesleges, mert ha tisztában vagy az akvarisztika alapjaival és sikerül egy egészséges egyensúlyt létrehozni, akkor nem alakulhat ki olyan helyzet, hogy ezeknek a vegyszereknek a hatására kéne támaszkodnod. Csak úgy, ok nélkül nem öntögetünk ilyesmiket a vízbe.

akvarista.hu-n vannak ebookok azokat olvasd el és megérted könnyen, mi kell és miért egy akváriumba.

2012. aug. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!