Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 112 literes aksiba milyen...

112 literes aksiba milyen szürőt ajánlotok?

Figyelt kérdés

shark van benne, de már kb. 8 éve benne van, majd 2 hónan mulva kb. le akarom cserélin.. fasza kis szürő lehet ugyan így sharkot veszek csak legnagyobb teljesítményűt 900-1000 litert szűr át 1 óra alatt... azért jó mert nem kell külön légpumpa.. tetején egy kis csövet beledugok és akk megy levegő is...


Tudtok olyan szürőt ami fasza nagyon és nem kell légpupa csak tetejére egy 5-7 centis csövet és levegőt szívja puma nélkül? nekem olyan kéne..


2012. aug. 10. 01:14
1 2
 11/18 YourDestiny ***** válasza:
Most viszont olyan 15 ezer körüli az árkülönbség. Amint írtam, külsőben még nem volt Eheim szűrőm, de tudom mi az, hogy minőségi szűrő. A TetraTec egy igen jóféle, a lejobb ár/érték arányú szűrőnek mondanám. A JBL-ről az ellenkezőjét tudom nyilatkozni, ha érdekli a kérdezőt, rengeteg rá a panasz. Természetesen tapasztalataink lehetnek különbözőek, ez így van rendjén, én az Eheim belső szűrőjében hatalmasat csalódtam. Utána váltottam a Tetrára, és a lehető legjobban tettem.
2012. aug. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol 15 ezer. Most direkt megnéztem. Alapból 10 ezer a különbség, ha pedig hivatkozol az Eheim árgaranciára kemény 2500Ft-tal drágább töltettel.


A belsőd melyik típus volt pontosan? Mert nálam azzal sem volt gond. Sőt az automata etetőm is Eheim, az is hozza a szokásos színvonalat.

2012. aug. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 YourDestiny ***** válasza:

Félre ne érts, nincs nekem semmi bajom a gyártóval, csak drágállom a cuccait. PickUp 2008-asom volt, 3 hónaposan ment is tovább, igaz az akváriummal együtt :)


Azért egy ilyen szintű szűrőbe illett volna egy kerámiatengelyt tenni, valószínűleg a rotor vagy tengely valamilyen hibája okozhatta a pattogó, csörgedező hangot.


Most van egy Eheim AquaCorner 60-as szűrőm egy low-tech akváriumban, szintén zörgős, két hetes. 2-ből 2 csalódás az Eheimtől, bár nem érdekel, mert nem a szobámban van az akvárium. Csak a tartály kialakítása miatt vettem meg.

2012. aug. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Értem. Nekem a 2012-esben kerámia tengely van. 3 éve megy éjjel-nappal teljesen hangtalanul.

Amúgy szerintem a szűrő fogyasztása sem mindegy, tekintve hogy folyamatosan megy. Az Eheim ebben is jobb.

2012. aug. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Az mondjuk tény, hogy nem a legolcsóbb gyártó. Sőt!


Ellenben a még a 90-es években volt szerencsém több ízben is a lengyel Aquael cég termékeihez. Akkoriban nem is nagyon lehetett nálunk más márkát kapni. Akkor még az is nagy szó volt, hogy motoros szűrő.

Az olcsó volt, viszont sorba jártam úgy velük, hogy a tengely egy idő után annyira elkopott, hogy el is tört. (Onnantól persze kuka az egész szűrő, mert nem volt cserélhető. Valami műgyantaszerű cuccba volt fixen beragasztva a tengely.)

Úgy nézett ki a tengely, hogy teljesen ki volt hegyesedve, mint egy tű. Aztán miután elfogyott az anyag, a leggyengébb ponton eltört.

2012. aug. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 YourDestiny ***** válasza:
Nekem fém volt benne, a jelenlegiben is. Lehet, hogy én vagyok szerencsétlen a gyártóval, nem kizárt, bár elég véletlen egybeesés lenne. Nekem a Tetra bevált, nyilván mindenki az részesíti előnyben, amivel kellemes tapasztalatai vannak :)
2012. aug. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 YourDestiny ***** válasza:

Nekem is voltak AquaEl szűrőim, több is, de az már nagyon rég volt. Szintén gondjaim voltak vele, az összessel. A tengely nem tört el, de mind elviselhetetlenül zörgött.


Kérdező, bocs az offért :)

2012. aug. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Hirtelen elromlott a régi shark ezért nem nagyon volt idő keresgélni meg pestre bemenni vásárolni, itt helyben van egy halas.. lényeg h ott vettünk egy újabb sharkot mert nem tom nekem az bejött... 3 szintes 800l/ h szűr fasza szerintem !
2012. szept. 1. 04:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!