Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kis halak születtek nálam...

Kis halak születtek nálam (Vöröstorkú Sügér) Most el különítettem egy külön akváriumba de el bújtak a kavicsok közé . Hiba volt kavicsot rakni az akváriumba?

Figyelt kérdés

#halak #akuvárium
2012. aug. 10. 18:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

ezt találtam:


Az aljzat legyen apró kavics, dekorációnak kövek gyökerek. A növényeket jól rögzítsük, mert a halak szeretnek "ásni".



Akváriumának talaját ne tiszta homokkal, hanem apró kavicsokkal terítsük. Minden gondos előkészítés ellenére sem fog tetszeni nekik, és ha a víz hőmérséklete 24-26 °C, hamar átrendezik az íváshoz.

Több hal közül rendszerint könnyen kiválik az egymásra talált pár, és ezek különvonulva a kiszemelt helyen, mint kis kotrógépek hordják el a talajt, hogy megfelelő helyet készítsenek az ikrarakáshoz. Egy fejlett tenyészpár könnyen 500-600 ikrát is rak, messze elűzve onnan minden más halat. A népes család három nap múlva kel ki, és a szülők szájukban átköltöztetik őket előre elkészített gödrökbe. A hatodik nap úszik el a népes család. Fölnevelésük apró eleséggel igen könnyű.


úgyhogy szerintem nem.

2012. aug. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kössz.
2012. szept. 22. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!