Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja a bettámnak?

Cerberosz kérdése:

Mi baja a bettámnak?

Figyelt kérdés
ma vettem, beraktam az akváriumba(megvolt a beszoktatás) az aksi 300l és társas, de nem túl aktív sőt lefekszik az aljzatra ráfekszik a melegítőre a kaját is csak immel-ámmal eszi. Egyáltalán nem aktív beteg lehet vagy csak hozzá kell szokni a az új körülményekhez? Lehet h a sodrás a baj és keresi a kevésbé sodrós részeket? A többi lakó nem bántotta semmi ellenségeskedés nem volt. Még nincs bettával tapasztalatom mi lehet a gond vele?
2012. aug. 11. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem hideg a víz? Le van takarva az akvárium?

Szállítás közben is megfázhatott, elég hidegek vannak.

2012. aug. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

40 fok van magyarországon átlagban, biztosan nem fázott meg :D


Betta nem 300 literbe való, de amúgy csak szoknia kell a helyét. 2-3 nap és nem lesz semmi baja sem.


Vagyis lesz baja, ha hideg a víz. Legalább 26 fokosnak kéne lennie, ha ilyen 23-24 fokos, akkor inkább vidd vissza a kereskedésbe mert úgy is csak szenvedni fog.

2012. aug. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja, 40 fok az átlag, de ma este például 6 fok volt. Amúgy nem hiszem, hogy ennyi idő alatt megfázott. Én egyszer télen vettem rózsalazacokat. Nagy hó volt és reméltem, hogy elérem a buszt. Este volt, havazott és csak egy nagyon vékony kabát volt rajtam, mert aznap délután még a nap is kisütött. Lényeg az, hogy a buszt persze lekéstem és kénytelen voltam 1 órát várni a következőre. Beraktam a zacskót a kabátom alá, de szart se ért. Ráadásul a legkisebb zacskóba adta a fickó a halakat. Egy óra után borzasztó hideg volt a víz. Na, aztán jött a busz, amit szintén nem fűtöttek. Ugyanolyan hideg volt, mint kinnt. Még fél óra volt mire hazaértem. Gyorsan beengedtem a lazacokat az akváriumba. Csodálkoztam, hogy még élnek. Később kíváncsiságból megmértem a vizet. 15 fokos volt. Utána a halak gyorsan regenerálódtak és még ma is élnek. Ez bizonyítja, hogy elég szívósak még a trópusi halak is. De azért inkább a tél közepén nem veszek többet halat. :)


A betták akkor csinálnak ilyet, ha valami nem tetszik nekik. Egyszerűen passzívak. Mint az állatboltban. És ugyan állóvízben él eredetileg, nem hiszem, hogy a sodrással van baj. Inkább a hőfok szerintem is. Vagy idegesítik a társai.

2012. aug. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!