Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a különbség a külső és a...

Mi a különbség a külső és a belső szűrő között? Mit tud a külső, amit mondjuk egy ugyanakkora belső nem? (Azon kívül, hogy nem kell annyit pucolni)

Figyelt kérdés
Miért nem lehet megoldani mondjuk egy 200-300 literes akváriumnál több (2 vagy 3), jó minőségű, mondjuk 900 l/órás belső szűrővel a dolgot?
2012. aug. 12. 16:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Meg lehet oldani, csak több helyet foglal el az akváriumból.

A külső szűrő meg kívül van, így nem hogy elfoglalja a helyet, hanem (mivel abban is van víz) így az még pluszban hozzáadódik a víztömeghez.

Láttam én már 1000 liter fölötti sügeres akváriumot is évek óta hibátlanul üzemelni, és csak belső szűrők voltak benne, csak az egész háttér mögött végig sorban szűrők voltak.

Akkor már egyszerűbb egy power headdal csinálni egy matten szűrőt.

2012. aug. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem csak ideiglenesen lenne a 280 literesemben 2 darab Serás belső szűrő, ami fejenként 900 l/órát forgat. Ez így megfelel? Vagy 2 nem elég?
2012. aug. 12. 17:34
 3/7 bamboochatheone ***** válasza:
Elég, de nem ajánlott.
2012. aug. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Konkrétan nem tudom, melyik lehet ez a belső szűrő, jó lenne egy link, mert én nem ismerek serából 900 l/h-s belső szűrőt.

De általánosságban elmondható, hogy a sera fényévekre van a minőségi szűrőktől, nevetséges szűrőtérfogattal rendelkeznek, így valószínűleg nem tudnának megszűrni egy átlagosan leterhelt 280 literes akváriumot.

Ahogy a sera belső szűrőket ismerem, 4 db is elkelne belőlük.

2012. aug. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
...ha még nincsenek meg a szűrők, inkább másfajtát vegyél.
2012. aug. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 YourDestiny ***** válasza:
A 280 liter egy dolog, de sügeres akváriumnál nyomatékosan ajánlott a külső szűrő. Egy 700 liter per órás szűrő tartálya kb. 6-7 literes, amit különféle jobbnál jobb, hatékonyabbnál hatékonyabb töltettel lehet megpakolni. Egy hasonló teljesítményű belső tartálya jó esetben is csak fél literes, ebből adódóan azt lehetne írni, hogy több, mint 10 ilyen szűrő ér fel egyetlen vödrös szűrő hatékonyságával. Ez persze nem teljesen igaz, viszont még említsük meg, hogy a belső szűrőknél a fojtás minimális, ebből adódóan egy nagyobb teljesítményű belsőnél túl gyorsan áramlik keresztül a víz a szűrőközegen, holott a baktériumok munkájának a lassabb áramlás kedvez jobban. Röviden: nincs értelme hasonlítgatni, a belső mechanikai szűrésre való, a külső pedig külső, bioban nagyon jó, márpedig ez sokkal fontosabb.
2012. aug. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A külső csak annyiból jó, hogy van egy nagy tartálya amit telepakolhatsz szűrőanyagokkal.


Pl ha te belülre beraksz egy vödröt, vagy egy nagy henger alakú tartályt. Az alsó részén körbe kifurkálod, majd megpakolod siporax kerámiahengerrel, felülre pedig raksz egy vízpumpát és egy nagyobb lukat fúrsz a pumpának, hogy ott fújjon kifele bele az akváriumba, az ugyanazt a funkciót látná el, mint a külső szűrő, csak sok helyet foglalna, és elég ronda lenne.

2012. aug. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!