Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tetra EX 1200 szűrőtöltetek...

Tetra EX 1200 szűrőtöltetek cseréje: mit, mire és mennyit?

Figyelt kérdés

Egy korábbi kérdésben ( http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__3.. sikerült kiválasztani a megfelelő külső szűrőt egy Tetra Ex 1200-as formájában a 180 literes aksimhoz. Most már csak a gyári szűrőtöltetek cseréje van hátra. A hozzá adott kerámiagyűrűket sokan szidják, annak a helyére siporaxot tervezek venni. Az aktívszén szintén megy, a biolabdáknak mi legyen a sorsa?

A szivacsok gondolom megfelelnek a célnak.


[link]


2012. aug. 13. 20:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
...vagy még egyel feljebb, ahogy Y.D. mondja.
2012. aug. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ja, értem, most olvasom, Platypus mondta, hogy az áramlás megtörését elvégzi a sipo. is. Hülyeségeket beszél, ne foglalkozz vele.
2012. aug. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 YourDestiny ***** válasza:

Valószínűleg Platypus nem arra gondolt, hogy alulra tenné be egy ülepítős rendszerű szűrőbe. A biolabdákat max. az ülepítő részbe szokták felhasználni, de ha alul marad a gyári kerámia, felesleges. Nekem kvarchomok van a sügereknél, abból könnyen szív a szűrő, plusz ami leülepszik, én kidobtam a szűrőből. Egy kis érdekesség, hogy miért:


A Sera Siporax baktériumok által felhasznált felülete más szűrőanyagokhoz képest:


-sera biopur forte 0,6-szeres

-szén 15-szörös

-kerámia 34-szeres

-agyagolyó 78-szoros

-biológiai szűrőszivacs 108-szoros

-biolabda 770-szeres


Ennyit ér a bioball :)

2012. aug. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!