Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Manadot kell mosni?

A Manadot kell mosni?

Figyelt kérdés
Nagyon piszkos talaj, viszont tartok attól, hogy szándékosan ilyen, és valami olyat távolítok el belőle, ami a növényeknek lett szánva. Bár a leírásban az szerepel, hogy fokozatosan engedi ki magából a tápanyagot.

2012. aug. 15. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Az a táptalaj, ugye? :)

Nekünk is ilyen van, persze nem kell mosni. Kb 1 hét alatt leülepszik.

2012. aug. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jaj! Bocsi, de összekevertem az AquaBasis plus-al!

A Manado-t ami a tetejére, vagy magában kerül , azt ki kell mosni! Én elég sokáig mosogattam míg végre tiszta lett a víz...

2012. aug. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 YourDestiny ***** válasza:

Én minden gondolkodás nélkül nekiálltam mosni. Ha azt úgy tettem volna az akváriumba, ahogy kaptam, a szűrő is felrobbant volna. Most túloztam persze, de csak a hatás kedvéért tettem, gondolom érződik a lényeg :)


A gyártó azt se tünteti fel, hogy alapból tartalmaz-e tápanyagot a talaj, vagy csupán sima agyaggolyókat kapsz, így az általad vízbe juttatott növénytápot kezdi el raktározni. Az viszont a csomagolás hátán áll (angolul biztosan), hogy használat előtt ajánlott meleg vízben átöblíteni. Tehát mosni kell! :)

2012. aug. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Te, az egy olyan piszkos, poros cucc, hogy nálam mosás után zavarossá téglavörössé változtatta a vizem.
2012. aug. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát sok szerencsét a mosáshoz én legalább 20-szor átöblítettem, mire egy kicsit tisztult a víz.
2012. aug. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!