Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez mekkora fény?

Ez mekkora fény?

Figyelt kérdés
Van egy Power LED-es lámpám, és az érdekelne, hogy van-e valamilyen arány, amivel nagyjából hasonlítható lenne a kompakt izzókhoz a fénye. Nem tudom mennyi lument tudhat, de úgy nézem, hogy sok ez a fény, ugyanis a jávaim nem bírja, szöszösödik, fakul alatta. Kéne egy kis árnyékolás, esetleg a békalencse vagy más felszínen úszó növény bírja az erős megvilágítást?

2012. aug. 16. 15:55
 1/6 YourDestiny ***** válasza:
Lehet, hogy nem a fényerővel van a baj, hanem a leddel. Az egyik nano felett nekem is fehér led van, összesen 22,8 Wattot tudnak. Szerintem közel akkora fénye van, mint egy 9 Wattos energiatakarékos izzónak. A többi növényeimnek bejön, de fura mód a jávai nekem is barnulgat. Egy kővel leárnyékoltam, úgyse jobb. Arra a következtetésre jutottam, hogy a leddel lehet baja, bár ez így elég fura elmélet.
2012. aug. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 bamboochatheone ***** válasza:
65%

Érdekes...Nekem is LED-es világítás van 112 literhez és nekem is tönkrement alatta a jávai moha. Azonkívül jól bírják alatta a növények. Úgy tűnik nem bírja a LED-et a jávai.

Amúgy számolj úgy a kompakt izzók wattonként olyan 55-60 lument adnak le, a LED-ek olyan 90-120 között wattonként.(persze ha power)

2012. aug. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A hullámhosszal lehet baj.
2012. aug. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 bamboochatheone ***** válasza:
Nekem van 6500K-s meg 3000K-s LEDszalagom is és kb egyforma fénymennyiséget produkálnak. Gyanús növény ez a moha...:D(3. voltam)
2012. aug. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 bamboochatheone ***** válasza:
Vagyis második...:D
2012. aug. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A jávainak nálam a 20 Wattos kompaktizzó ideális, árnyékolás nélkül, de az a legjobb ha van egy rakat garnéla, ami kiszedi a szálak közül a koszt. Ők szépre tudják csinálni.
2012. aug. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!