Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vettem egy növényt, amire azt...

Vettem egy növényt, amire azt mondták, hogy vízicitrom. Szerintem sikerült beazonosítani, mocsári hortenzia lesz. A kerdésem az lenne, hogy megmarad közepes, vagy attól kicsit gyengébb fény alatt?

Figyelt kérdés
Tudnátok róla írni pár sort? A diszhal.info-n nem sok hasznosat találtam.

2012. júl. 27. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha a mocsári hortenzia van nálad, a szélesebb levelű, az szerintem nem marad meg. A mocsári növényeknek rengeteg fény kell.

Én hable-tól szerintem rendes vízi hortenziát kaptam:

[link]

az nagyon jól érzi magát közepes fény alatt. A gyökeréhez nem árt egy táptabletta, de ezen kívül nincs nagy igénye, most nem is tápozok ebben a nagy melegben, mert csak tovább terheli a vizet (ahogyan én észrevettem, ezt nem kell készpénznek venni).

Hát ha már megvan, próbálkozz, tedd fény alá, de ha nagyon satnyul vagy rohad, akkor vedd ki.

2012. júl. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Platypus ***** válasza:
Nem tudnál róla egy jó minőségű fotót készíteni? Nem te vagy az első, aki nem tudja, micsoda, mivel ez egy mostanában kitalált kereskedelmi név. Eddig egyetlen, rossz minőségű fotót láttam róla, ami alapján lehet vízi hortenzia vagy valami teljesen más is.
2012. júl. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hűha, hát fogalmam sincs melyik a kettő közül. Én nem látok túl nagy különbséget a levelek szélessége között, talán inkább sűrűségükben. Itt egy fotó, remélem be tudod azonosítani. Állítólag közepes fényigényű, de...


[link]

2012. júl. 27. 22:13
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha kell próbálhatok jobb minőségű fotót összehozni, de csak holnap erős fénynél fog menni :( Mit gondoltok?
2012. júl. 27. 22:15
 5/8 A kérdező kommentje:
Pillanat, csinálok mégegyet.
2012. júl. 27. 22:18
 6/8 A kérdező kommentje:

Talán ez:


[link]

2012. júl. 27. 22:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez a mocsári hortenzia. Szép egészséges, hátha megmarad.
2012. júl. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A westendben a Kutserában is árulnak valami hasonlót citromfű, vagy citromfa vagy mi a bánat néven, de én még nem jöttem rá hogy miaz :D
2012. júl. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!