Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Amikor alulról nézem a víz...

Amikor alulról nézem a víz felszínét, olyannak tűnik, mintha poros lenne. Mivel tudom eltávolítani, vagy el kell-e távolítani ezeket, a fényben fehéren világító porszemeket?

Figyelt kérdés
2012. aug. 17. 20:30
 1/5 YourDestiny ***** válasza:
Gyenge lesz a szűrés, tippem szerint mechanikailag, de a flow is lehet kevés.
2012. aug. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

180 liter az akvárium. Gyári, 600 liter/órás (Juwel) vízforgató van benne, 3 literes szűrőtérfogattal, napi rendszerességgel tisztított szűrővattával (a napi tisztítás és a heti csere indokolt a vattán felhalmozódó szennyeződés miatt).

A vízforgatóhoz van 1000 liter/órás forgórészem is, de azt már nem merem használni, mert legutóbb fonálalgás* lett az akváriumom és az egyik oknak a túl nagy vízáramlást hozták fel. Inkább gyanítom, hogy a 12000 kelvines Sera cső miatt jött az alga, de fénycső mellett a forgórészt is visszacseréltem kisebbre.

Ugyanakkor az egyik halacska kereskedő szerint túlszűrés nincs, inkább legyen több, mint kevesebb.

2012. aug. 17. 20:48
 3/5 YourDestiny ***** válasza:

Nem biztos, hogy okos dolog naponta szétszedni a szűrőt. Igen, túlszűrés nincs, viszont a te szűrőd borzasztóan kevés 180 literbe, valamint a 600 liter per órás teljesítményt is kevésnek tartom. Valószínű, hogy a mechanikai szűrés rendben van, így én azt javaslom, hogy dobd ki a vattát a szűrőből, borzasztóan lecsökkenti a teljesítményt, és ne piszkáld állandóan a szűrőt. Akkor tisztítsd, amikor nagyon muszáj.


Nálam egy 700 liter per órás vödrös visz 140 litert, amiben csak szivacs és kerámia van. Próbálom a legkevésbé fojtani, de így is csak egy hónapig tud olyan teljesítményt, ami elegendő vízáramnak minősűl. A második-harmadik hónapban megnövelem a vízcserét és gyakoribb a porszívózás is.

2012. aug. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet kapni olyan akasztós szűrőt aminek van olyan funkciója, hogy a víz tetejéről is szívja le a koszt. Pl sunsun, vagy gondolom vannak jobb márkák is

[link]

2012. aug. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Betettem az 1000 l/h forgórészt, most már sokkal kevesebb a por.
2012. aug. 19. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!