Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi kell egy aranyhal akváriumba?

Mi kell egy aranyhal akváriumba?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy 100-150-200 literes akváriumot.Még nem tudom mekkorát.

Mivel kéne felszerelni?Levegőztető,szűrő stb.?

Milyen díszeket rakhatok bele?Csak műnövényt rakhatok bele?


2012. aug. 19. 17:02
1 2
 11/14 bamboochatheone ***** válasza:
Én tuti nem tartanék aranyhalat akváriumban, túl macerás. Nyáron melege van, nem lehet még közepes akváriumban sem tartani, hatalmas szűrés kell neki, nem lehet akármilyen növényt rakni mellé, kisebb halakat is megeszi túl sok a baja.
2012. aug. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 YourDestiny ***** válasza:
Ja igen, nyáron a hűtést meg kell oldani. Az aranyhal hidegvízi faj, vizének hőmérséklete semmilyen körülmények között nem haladhatja meg a 25 celsius-fokot.
2012. aug. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Akkor mit ajánlasz aranyhalhoz talajnak? Homokot? Az aranyhal szereti forgatni a talajt, hogy lenyalogassa róla az algákat. Erre pedig a folyami kavics a legalkalmasabb. Plusz még közlöm, hogy az Anubiasnak meg nem kell talaj. Elég egy kő vagy damil, amivel rögzíted, így akár uszadékfára is kötözhető. Mellesleg azért mondtam a 200 litert, mert felsorolta, hogy mekkora akváriumméreteken gondolkozik. Akkor már inkább abba rakjon 6-ot, mint a 100-asba. Három hal nem csapat. Akkor inkább egyse legyen. A 6 is az alsó határ.
2012. aug. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 YourDestiny ***** válasza:
Tény, hogy aranyhalas akváriumot összehozni elgondolkodtató, leginkább kerti tóba valók. Azon kár vitatkozni, hogy mi az alsó határ, akváriumban simán tarthatók 6 példány alatt, a szakoldalak se nem hülyék, nézzél szét. Egyébként hagyjuk ezt, mindenki másképp gondolja és csinálja, itt nincs helye vitának.
2012. aug. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!