Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 80cm hosszú,40 cm magas 30 cm...

Misu16 kérdése:

80cm hosszú,40 cm magas 30 cm széles akváriumba hány halat lehet rakni kogy jól érezzék magukat? Guppy, gömbpolly, neon, xifo aranyhal ezekből?

Figyelt kérdés
2012. máj. 26. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
a kérdező kiegészítése: teletöltve 72 literesnek számoltam. amúgy a halakhoz nem értek, de kérdező, ezt odaírhattad volna :D
2012. máj. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Volo ***** válasza:
27%
Guppy 20-25, neon 16-20, gömbmolly nemtom, aranyhalnak kicsi, tehát 0. De majd jön Murr az istenkirálycsászár és megmonnya a frankót, ez úgyse lesz jó.
2012. máj. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Volo ***** válasza:
45%
ja és vagy 20 guppy, vagy 16 neon, nem együtt!
2012. máj. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első sajnálatos módon ha teletöltöd akkor 96 literes lesz :D Nem tudom hol tanultál matekot de szívesen beszélnék a matektanároddal :P
2012. máj. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Volo ***** válasza:
45%
Negyedik! Az akváriumnak mindig a külső méretét szokták megadni. 96 literes akvárium 6mm-es üvegből készül. Alul 5 centi talaj van, felül min 3 centi légtér. ezek szerint egy kívül 80x30x40 centis akváriumban 78,8x28,8x31,4 centi víz van, ami: 71,26 liter. Üdvözlettel: egy matektanár.
2012. máj. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Először is, ez az akvárium 96 literes, mivel ilyen esetekben bruttó értékkel számolunk, üdv, egy akvarista.


Aranyhal egyáltalán nem tartható benne. Én a xifót, és a mollyt se erőltetném, mert ilyen rajhalakból ekkora helyre 4 fajta, ráadásul egy aljzatlakó sincs köztük, tehát egymástól veszik el a helyet. És akkor a szaporulattal még nem számoltam, márpedig 3 féle elevenszülő termelné az utánpótlást rendesen.

Én ilyesmi halakból ilyeneket tartanék:

6-8 guppi, vagy(!) platti, 12 neon, 6 páncélos harcsa.

2012. máj. 27. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 YourDestiny ***** válasza:
12%
Jáááj! Aranyhalat és mollit egyáltalán! A 20-25 neon és guppi is borzasztó, nem értem miért kell ekkora butaságot írni. 10-12 neonnak és néhány páncélosnak elég. A neon és a guppit leszámítva a többi nem ekkora akváriumba való. Kinövik az akváriumot, leterhelik a vizet, ebből pedig halhullás lesz.
2012. máj. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Volo! Gyönyörű egy matektanár lehetsz :) Annak a szemében aki elhiszi hogy az vagy.

Na számoljunk mégegyszer 6mm-es üveggel:

-hosszúság: 80cm-1,2cm=78,8cm

-magasság: 40cm-6mm=39,4cm

-szélesség: 30cm-1,2cm=28,8cm

A*B*C= 78,8*39,4*28,8=89,41liter

ÉS ha az akváriumot számolod akkor minek számolsz bele kavicsokat meg ilyeneket? :O Ha matektanár vagy akkor meg tudod magyarázni.... Ja és a magasságnál csak egyszer kell venni a 6mm-t....

2012. máj. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Volo ***** válasza:
45%
Teljesen igazad van!!!!! Végigolvastam a fórumot, több rovatot is itt a gyakorikerdesek.hu-n és sajnálattal tapasztalom hogy ez arra van, hogy egymásnak ugorhassanak emberek. Szinte minden témakörben van egy-egy vagy egy-két önjelölt szakértő, aki 24 órán át itt ül, és amint jön egy kérdés, gyalázatos stílusban elkezd irogatni. Persze, mert itt megteheti. "google a barátod, olvasd el a szakirodalmat etc." - ezek még a finomabbak. 3 hónapja nem is jöttem az oldal környékére se, most is csak azért, mert jött egy privát kérdésem. Én itt a TAPASZTALATAIM alapján próbáltam válaszolni, NORMÁLIS stílusban, de sajnos én is elvesztettem a fejem, lealacsonyodtam, felvettem az általános stílust. Most pedig megyek, kidobálom a kavicsokat, növényeket, halakat, rákokat, békákat, gőtéket az akváriumaimból, hogy teletölthessem mindet, színültig. További jó szórakozást mindenkinek!
2012. máj. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!