Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SOS! Mára észrevettem hogy a...

SOS! Mára észrevettem hogy a vízinövényeimen kicsi kb.4mm-es kis csigák vannak. Kb.10 darab van. Mit csináljak velük? Ha benn maradnak nagyon elszaporodnak?

Figyelt kérdés
2012. aug. 21. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
a csigák nem sok vizet zavarnak, szószerint. Persze szaporodni fognak, és ha kimosod az akváriumot mind, felmegy az üvegfalra, de lejönnek, egyébként ha nem kellenek, akkor kiszeded őket
2012. aug. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 YourDestiny ***** válasza:
100%
Milyen csiga? Tányér? Postakürt? Maláj? Más? Van, amelyik jó vízminőség mellett is el tud szaporodni, és nehéz megszabadulni tőle. Ha nem kellenek, akkor vegyél csigaevő csigát.
2012. aug. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
és ha kiszedem az összeset akkor mondhatom azt h kiirtottam őket?
2012. aug. 21. 21:26
 4/8 bamboochatheone ***** válasza:
Nem.
2012. aug. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 YourDestiny ***** válasza:
Nem kizárt, hogy csigapeték voltak egy levélen, és így hoztad őket. Peték most is lehetnek.
2012. aug. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél valamilyen Botia fajt. Azok imádják a csigákat. Mármint megenni. Persze csak akkor, ha a többi lakóval kompatibilis.
2012. aug. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%
Gondolom hólyagcsigák. De mért zavar? Ha elszaporodnak ki tudod szedni őket. Amúgy meg jó szolgálatot tesznek, mert eszegetik az algát a növényekről és az üvegről.
2012. aug. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 YourDestiny ***** válasza:
70%
Azért a botiákkal kapcsolatban meg kell említeni, hogy megfelelő méretű akvárium is kell.
2012. aug. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!