Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szaporodnának az algaevőim?

Szaporodnának az algaevőim?

Figyelt kérdés

Van két algaevőm.Úgy hallottam,hogy amelyik halnak tüskék vannak a feje két oldalánál,az fiú,úgyhogy megnéztem,és mind a két halam fiú :3 Hogyha vennék melléjük egy lányt,akkor szaporodnának? És ha igen,ugye nem ennék meg a kicsiket?


Ilyen halam van,csak kicsit nagyobb,meg az úszói is hosszabbak: [link]

(A másik halam meg kicsit kisebb)


2012. aug. 22. 13:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, valóban így van.

És könnyen szaporodnak. Nálunk is ívtak. A hím vigyázza a lerakott ikrákat. Később sem bántják a kicsiket, de mi kivettük őket, mert a többi lakó viszont fogyasztott belőlük.

2012. aug. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2012. aug. 22. 14:42
 3/9 YourDestiny ***** válasza:
Ha az akvárium nem elég nagy, a két hím elegendő búvóhely nélkül később nem biztos, hogy megfér egymás mellett, ugyanis ők területvédők.
2012. aug. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
112 literes akvárium elég nekik?
2012. aug. 22. 19:04
 5/9 YourDestiny ***** válasza:
1 párnak pont ideális.
2012. aug. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Dioxyde ***** válasza:

Ha jól fogod őket táplálni akkor szépen megnőnek és fognak is szaporodni.A száraz tápokat hanyagold, adj nekik sok zöldséget és gyümölcsöt ,de itt egy link van recept is benne házilag készíthető hal kajáról , ha megcsinálod biztos fogják enni a halaid.

[link]

2012. aug. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
igen, szaporodnak. 112literbe mehet akár 2 hím és 2-3nőstény, de jobb az 1hím és 1-2nőstény felállás. mindenképpen tegyél be nekik búvó helyet, kifúrt cserép vagy kifúrt kókuszdió héj, ahova teljesen be tudnak bújni. 99% hogy abba fognak beleikrázni. fontos még, hogy legyen bent valami gyökér féle, vagy fa, amit rágnak és szintén jó búvóhely. mopani gyökér (vasfa), mangróve gyökér, szőlőtőke stb. Minden beavatkozás nélkül képesek ikrázni és fel is növekednek az ivadékok, nem szabad őket nagyon bolygatni, csak kajáltatni és ennyi. Nekem nőtt már fel úgy is kis anci, hogy közösben volt és nem adtam bébi kaját nekik, hanem ami megmaradt a nagyoktól és a bent lévő alga. Ha külön etetsz valami nevelő táppal, akkor sok utód megmarad. nagyon könnyen szaporodnak, de csak ha tetszenek egymásnak a párok.
2012. aug. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Oké,köszönöm mindenkinek :)

Egy hét múlva megyek és veszek is egyet.Lesz elég bújóhelyük szerintem,van egy váruk,egy bújó,ami elég furcsa,de szeretik,van egy nagy fa,plusz sok növény :)

2012. aug. 25. 10:14
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem 40esben már többször is szaporodtak úgy hogy neked is fognak
2012. dec. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!