Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek túl zsúfolt az...

Szerintetek túl zsúfolt az akváriumom?

Figyelt kérdés
Van egy 60 literes akváriumom van benne két kisebb aranyhal és egy nagy aranyhal az ojan 9-centis lehet van 2 algaevőm 2 harcsám és 2 csigám eddig csak 2 kis aranyhalam volt de most kaptam ajándékba ezeketamit fel soroltam mit csináljak ?

2012. aug. 23. 12:34
1 2
 1/13 bamboochatheone ***** válasza:
100%
Rakd ki az aranyhalakat mindenképp nekik kellene olyan 200 liter. A két algaevő gondolom anci szóval nekik is nagyon kicsi ez a hely, és emellé még erősen területvédők is. Nagyon rossz párosítás ez így. Milyen szűrőd van és milyen időközönként szoktál vizet cserélni?
2012. aug. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy kicsit túlzsúfolt is, de ami sokkal fontosabb, hogy nem oda illő méretű halak vannak benne! Ilyen nagyra növő halakat 150-200 literbe illik rakni.
2012. aug. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az összes halat vidd vissza a kereskedésbe, vagy ajándékozd el. Az aranyhalak fél kilósra nőnek. Szűrésed egyáltalán van?
2012. aug. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit? Ez borzasztóan túlzsúfolt. A 2 csiga maradhat. A többit el kéne adnod. A kis aranyhalaid gnómok lesznek, a nagy pedig elmeroggyant. Az algaevők meg szétszedik egymást.
2012. aug. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 YourDestiny ***** válasza:
100%
Az aranyhalnak 3x ekkora hely kell. A harcsa nem mindegy, hogy milyen harcsa. Páncélosok oké. Az algaevő ha ancistrus, akkor szintén nem 60 literbe való. Jelenleg igen, zsúfolt, méghozzá borzasztóan.
2012. aug. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 bamboochatheone ***** válasza:
Kiemelés helyett elmondhatnád milyen szűrőd van és milyen időközönként cseréled a vizet!
2012. aug. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5%
Ezt most minek emelted ki? Nem kaptál elég kielégítő választ? Vagy arra vársz, hogy valaki azt mondja: "Ááá, dehogy! Még bőven rakhatsz bele 10 aranyhalat is."?
2012. aug. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Sziasztok most épp kétt szürőm is van ! valam eiheim valami ijesmi nagyon drága volt ! és egy olcsobb ami még felmarad egy régi akváriumomból ....minden 3 hónapba cserélem hármonegyedig a vizet ! naponta egyszer kajálnak és jól érzik magukat ! SZERINTEM!
2012. aug. 25. 20:03
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Na az üzenetedre is válaszolok meg a kommentedre is (így egyszerűbb). Előszöris, pontosan tudom, ki vagy. Legalábbis annyit, hogy egy állatkínzó. És ez szerintem ez mindenkinek a válaszából látszik. De most nem is a ki-kicsoda a lényeg. Csak úgy közlöm hetente, nem 3 havonta kell vízcsere. Azzal a halak kitörölhetik. A szűrővel nincs baj, de az a probléma, hogy két szűrő (Eheim ide vagy oda), de még 100 szűrő sem helyettesít egy 250+ literes akváriumot, akármilyen jól szűr. Nem csak a szűréssel van a baj, hanem az úszótérrel. Az, hogy szerinted jól érzik magukat az egy dolog. De egyáltalán. Minek kérdezed, hogy túlzsúfolt-e az akváriumod, ha úgyis szarsz mindenkire. Gratulálok.
2012. aug. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A harcsa milyen harcsa? Ha páncélos akkor az maradhat, sőt ahhoz még vehetsz is vagy 6-at, akkor ha van elég búvóhely, és nem éles kavics, de csak akkor ha az aranyhalakat és az ancikat már odaadtad másnak. A csigák is maradhatnak.
2012. aug. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!