Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért homályos az akváriumom...

Kokec kérdése:

Miért homályos az akváriumom vize?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 54 literes akváriumom, és egyik napról a másikra kissé behomályosodott a vize. A szűrőm egy aqael fan-1 plus. A lakók 5 db kolibrihal és két tő karolinai bacopa. Van még egy kifőzött, kiáztatott, kisikált, kiszárított fadarab az akváriumba. Egy neonnal van megvilágítva az akvárium. Még telepítés alatt van.

Gondoltam infuzóriumokra, de nem dörgölőznek, és pipálnak a halak, (pedig a kolibrihal, nagyon oxigénigényes.) A halakat tulajdonképpen egyáltalán nem érdekli a homályos víz, jól elvannak. Gondoltam még a fadarabra is de ez jóval az után történt hogy beraktam volna. Mi lehet a baj? Hetente csinálok 30%-os vízcserét vízelőkészítőnek, csak egy kis antiklórt szoktam használni. A válaszokat előre is köszönöm.


2012. aug. 18. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Pedig azok egysejtűek, amiktől nem szoktak vakarózni a halak, mivel nem paraziták, és csak nagyon szélsőséges esetben pipálnak. Állj le a világítással és az etetéssel pár napra.

Sokkal több halat már ne nagyon rakj bele, kb úgy telepítsd, mint ha 35-40 literes lenne. Annyit bír megszűrni a fan 1-es.

2012. aug. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az akváriumom vize homályos? Persze, mert mindenki belelógatja a lábát. Én jobban szerettem, amikor Gödörnek hívták. De legalább az Akvárium kijött a gödörből. :-D
2012. aug. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, megfogadom a tanácsod. Nem akarok már sokkal több halat bele, csak még egy 3 db kolibrit, hogy szép kis csapatban legyenek.
2012. aug. 18. 13:52
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A lámpát kapcsold le 2-3 napra, mert ezek fényre szaporodnak. De akár egy fél vízcserét is csinálhatsz.
2012. aug. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2012. aug. 19. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!