Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baj az akváriumomban?

Mi lehet a baj az akváriumomban?

Figyelt kérdés
80 literes akvárium, szűrés belső szűrővel, levegőztetéssel, 500 L/H. Vannak növények. Halak: 7 fekete neon, 2 ancistrus, 2 corydoras aeneus, 2 guppy, 3 platty, egy koronás betta. Az utóbbi egy hétben 2 guppy pusztult el (egyik csak nem evett egy idő után, másik hasvízkóros lett), meg két neon, előtte 2 héttel egy platty bélgyulladásban. Amióta megvettem a guppykat, azóta kezdtek pusztulni a halak. Bár a guppykat már vagy két hónappal ezelőtt vettem, azóta csak a sziámit, de ő jól van. Csiálom a vízcserét, hetente, változatosan etetek. Fagyasztottal is, erre tippelek, lehet rossz volt? Amikor hazahoztam a kaját felolvadt de lehagyasztottam rögtön.
2012. aug. 24. 15:30
 1/4 anonim ***** válasza:
lehet a guppik betegek voltak? vagy fertőzöttek? más tippem nincs. szerintem fagyasztott kaja miatt nem lehet.
2012. aug. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Félek a többi hallal is baj lesz, mert semmilyen tünetet nem produkáltak a elpusztultak sem, és a megmaradtak sem. A guppyra gyanakszom én is, azok pusztultak el, amiket legutóbb vettem, de az viszonylag régen volt ahhoz, hogy ilyen későn üssön ki rajtuk a betegség.
2012. aug. 24. 15:44
 3/4 anonim ***** válasza:
nincs melegük? kezeled a vized?
2012. aug. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyelőre egyáltalán ne etess vagy 3 napig.


Mi pontosan a szűrő márkája, típusa, mennyi vizet cserélsz hetente, és vannak e élő növények?

Milyen vizet használsz, (vezetékes, kútvíz) használsz e bármilyen vízelőkészítőt, fertőtlenítőt, stb.

Mit takar a változatos étrend, mik vannak a fagyasztottban, miket adsz fagyasztotton kívül, és milyen arányban?

2012. aug. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!