Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan szamitsam ki, hogy...

Hogyan szamitsam ki, hogy mennyi halat tarthatok ezekbol?

Figyelt kérdés

Az akvarium 120 literes, hosszukas -120cm hosszu- akvarium.

Zebra daniot, guppyt, platyt es indiai uveghalat (magyar nevet nem tudom: indian glassfish) szeretnek. Valamint meg nem dontottem el, hogy milyen algaevot vegyek mellejuk. Egyaltalan kell?

Elmeletileg ebbe a listaba mindegyikuk belefer, 7-7.4pH-s vizet igenyelnek, homersekletileg 23-24fokon mind el van, van koztuk olyan, amelyik folul, van amelyik kozepen es van, amelyik lenn uszkal, novenyeket illetoen is hasonlok az igenyeik. Meretileg is hasonlok 3-8 cm kozott vannak. (Az indiai hal a 8 cm-es, de az egy felenk faj, lassu es inkabb egy helyben szeret maradni kozepen)

Daniora minimum 4-et, Guppyra 2 part ir, az indiaira 6-ot, es a plattira 1-2 part ir, utobbit nem tudom, hogy ez minimum ertek e.

Mennyit tarthatok beloluk? Nem egy maximalis ertek erdekel, hanem inkabb, hogy hanyan erezhetik kenyelmesen magukat egy ekkora akvariumban.

Egyeb kerdesem, ha meg van erre is kedvetek valaszolni:

Veszek apro es durvabb szemcses barnas hatasu kavicsokat aljzatnak (meg most rakom ossze az akvariumot:D) Alulra vagy felulre rakjam az aprobb szemcseset. Az apro szemcses eleg apro, nem emlekszem pontosan, de szerintem 0.5mm-es vagy annal aprobb. (Nem volt nalam meroszalag, annyi esz meg nem volt, hogy megnezzem, hogy rajta van e a csomagolason:D) A nagyobb kavicsok meg joval nagyobbak voltak, olyan 1cm esek...talan annal kisebbek. Az elado azt mondta, hogy otthon neki ugy van, hogy alul a kicsik, felul a nagyok.

A novenyeket mar beletehetem a felengedeskor? Egyik helyen igy irjak, masik helyen a masodik napra teszik feladatkent.


2012. aug. 24. 18:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

hát a halak számának meghatározásához vannak valamilyen képletek...

a kavicsokból pedig én úgy tudom, hogy a nagyobbszeműt kell alulra tenni az apró homokszerűt pedig felülre.

2012. aug. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

bár az 1 cm-es kavics lehet mégsem jó alulra mert szerintem túl nagy üreg marad a kavicsok között és a növények nem tudnak rendesen megkapaszkodni...

én inkább alulra ennél kisebbet tennék, felülre meg mehet az apró homok...

2012. aug. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

A növényeket beleteheted, tedd is bele az elején.

A nagyobb kövek közt nagyon megreked a dzsuva, igazából én azt teljesen kihagynám.


A halak viszont bonyolultabb kérdés.

Tekintettel az üvegsügérre, miután az egy brakkvzi hal.

Tehát félsós akváriumba kell tenni.

Ezt többé kevésbé a guppi meg a platti kibírja, (illetve átszoktatható ) viszont a dániókról, algázókról, növényekről, le kéne mondanod!

Szóval át kéne még gondolni ezt a társítást, mert ez közel sem ideális.


Elevenszülőkből 1-2 hím, 2-4 nőstény szerintem bőven elég, úgyis hamar elszaporodnak.

Ilyen 4 cm köröli halakból összességében kb 25 db-ot rakhatsz az akváriumba.

Az ilyen dánió jellegű rajhalból pedig minimum 8-at rakjál!

2012. aug. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
A zebra dánióból célszerű minimum 8-10-et tartani, platikkal és guppikkal jól lehet tartani. De a guppik és zebra dániók szinte tuti hogy szaporodni fognak, és a plattiknál sem kizárt. Tehát számolni kell a szaporulattal. Az indiai üvegharcsát viszont nem igazán könnyű tartani. Én az indiai üvegharcsát kihagynám és hím plattikat és guppikat tartanék 10 zebradánióval egy növényes akváriumban.
2012. aug. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Dioxyde ***** válasza:
Az üvegsügeret hagyd ki az az enyhén sós vizet szereti.Dánióból vehetsz 8-10 darabot is jobb ha többen vannak.Alulra vmilyen páncélos harcsából is vehetnél 5-6 db-ot.Guppiból 1 hím 3 nőstény,(elég gyorsan szaporodnak).Ha jó talajt akarsz akkor pl:JBL manadot vegyél nem olcsó ,de növényeknek nagyon jó.
2012. aug. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Akkor az atlatszo halrol egyelore lemondok:(

Utananezek, hogy olyan talajt lehet e itt kapni (Kulfoldon elek). Jo, akkor a darabszamokat atgondolom.

2012. aug. 24. 20:58
 7/17 A kérdező kommentje:
A pancelosak a catfish-ek, ugye, igy kep alapjan ...abbol kene olyat, ami algat is eszik, ugye?
2012. aug. 24. 21:08
 8/17 A kérdező kommentje:
Ja, bocs, az kulon van, van algaevo harcsa meg kulon pancelos, csak angolul mashogy vannak elnevezve.
2012. aug. 24. 21:18
 9/17 A kérdező kommentje:
Pancelosbol egeszen pontosan melyiket?
2012. aug. 24. 21:34
 10/17 anonim ***** válasza:

Az indiai üvegharcsa ( Kryptopterus bicirrhis) az megint más, mint az indiai üvegsügér (Pseudambassis ranga )


Üvegsügér, brakkvizi:

[link]


Üvegharcsa:

[link]

Ezeket simán lehet tartani édesvizi akváriumban.


Én így raknám össze:

Zebradánió 10

Platti 1 hím, 3 nőstény

Guppi 5 hím

Üvegharcsa 5 db



Ha algaevő azért kell, hogy algát egyen, az megint érdekes kérdés.

Sokuk felnőtt korára leszokik az algaevésről.

Amelyik nem, az vagy sokkal nagyobb akváriumot igényel, vagy más víz értékeket.

Vagy ilyenből raknék 1 párat:

[link]

Vagy ilyenből 4 db-ot:

[link]

2012. aug. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!