Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan szamitsam ki, hogy...

Hogyan szamitsam ki, hogy mennyi halat tarthatok ezekbol?

Figyelt kérdés

Az akvarium 120 literes, hosszukas -120cm hosszu- akvarium.

Zebra daniot, guppyt, platyt es indiai uveghalat (magyar nevet nem tudom: indian glassfish) szeretnek. Valamint meg nem dontottem el, hogy milyen algaevot vegyek mellejuk. Egyaltalan kell?

Elmeletileg ebbe a listaba mindegyikuk belefer, 7-7.4pH-s vizet igenyelnek, homersekletileg 23-24fokon mind el van, van koztuk olyan, amelyik folul, van amelyik kozepen es van, amelyik lenn uszkal, novenyeket illetoen is hasonlok az igenyeik. Meretileg is hasonlok 3-8 cm kozott vannak. (Az indiai hal a 8 cm-es, de az egy felenk faj, lassu es inkabb egy helyben szeret maradni kozepen)

Daniora minimum 4-et, Guppyra 2 part ir, az indiaira 6-ot, es a plattira 1-2 part ir, utobbit nem tudom, hogy ez minimum ertek e.

Mennyit tarthatok beloluk? Nem egy maximalis ertek erdekel, hanem inkabb, hogy hanyan erezhetik kenyelmesen magukat egy ekkora akvariumban.

Egyeb kerdesem, ha meg van erre is kedvetek valaszolni:

Veszek apro es durvabb szemcses barnas hatasu kavicsokat aljzatnak (meg most rakom ossze az akvariumot:D) Alulra vagy felulre rakjam az aprobb szemcseset. Az apro szemcses eleg apro, nem emlekszem pontosan, de szerintem 0.5mm-es vagy annal aprobb. (Nem volt nalam meroszalag, annyi esz meg nem volt, hogy megnezzem, hogy rajta van e a csomagolason:D) A nagyobb kavicsok meg joval nagyobbak voltak, olyan 1cm esek...talan annal kisebbek. Az elado azt mondta, hogy otthon neki ugy van, hogy alul a kicsik, felul a nagyok.

A novenyeket mar beletehetem a felengedeskor? Egyik helyen igy irjak, masik helyen a masodik napra teszik feladatkent.


2012. aug. 24. 18:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Vagy ha már nem akarsz üvegharcsát, akkor mehet helyette 5-6 db cory. (páncélos harcsa)

Hogy melyik, az majdnem mindegy, amelyik tetszik.

Nekem a Sterbai az egyik kedvencen.

2012. aug. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az uvegsuger tetszik, nem az uvegharcsa. En mar ki is neztem nagy nehezen, hogy melyiket fogom valoszinu valasztani, amit mar mashol is olvastam ajanlaskeppen. Foltos pancelosharcsa. Ugy nez ki, megfelelo az en osszeallitasomhoz.
2012. aug. 24. 22:27
 13/17 A kérdező kommentje:
Utananeztem a sterbainak...nem rossz, jo tipp, koszi:D
2012. aug. 24. 22:41
 14/17 A kérdező kommentje:
Az nem gaz, hogy 25-30 fokot igenyel, de a tobbi kozul egy-ketto max 24-et bir.
2012. aug. 24. 22:45
 15/17 Dioxyde ***** válasza:
Ha 24-26 fokon tartod a vízet az jó lesz mindegyiknek csak amikor ilyen meleg van akkor hűtsed majd a vizüket.Az algaevők azért nem esznek annyi sok algát,hogy ők tartsák rendben az egész akváriumot.Ha veszel vmilyen algaevőt akkor nekik adhatsz zöldséget ,gyümölcsöt(sütőtök,spenót,saláta stb).
2012. aug. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

(attol nem kell felni, hogy itt meleg lesz:D Angliaban elek)

Ugy dontottem, hogy kihagyom a nagy kavicsot, csak kiskavicsot veszek, elso korben 15kg-ot, hogy megnezzem, mennyire lesz feltoltve az alja. 4-5cm-en akarom feltolteni. Kezdettol fogva beteszem a novenyeket, uszp-lebego is lesz koztuk egy -ketto. Van egy termeszetesnek latszo fatorzsem, gyokerem es egy kis hidam. Mind ontott aru, de ezeket meg ki kell foznom, mert hasznaltan vettem oket. Par kagylom es csigam is van, de azokat ugy hallottam nem nagyon erdemes belerakni. Novenyek telepiteserol majd meg olvasok (mit hova kell ultetnem)

A halak listaja:

Pancelosharcsa 6db

Zebradanio 8db

Platy 4db

guppy 4db

Szurom mar van, belsot vettem(fluval u4) meg futot, porszivom volt hozza, homerom meg nincs, meg veszek viz teszteloket meg. Meg persze a halkaja.

2012. aug. 25. 10:27
 17/17 anonim ***** válasza:

Kaját nem csak venni kell, a z elevenszülőknek főtt, forrázott zöldségpürével készülj. Gyári kajából pedig vegyes fagyasztott planktonokkal egészítsd ki (artemia daphnia, köklops grindál...) tápot csak kiegészítésként adj, és csak a legjobb minőséget!

A páncélosok mellé pedig kerüld az éles szemcséjű aljzatot.

Sok sikert!:)

2012. aug. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!