Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen növény van aminek...

Milyen növény van aminek kicsi a fényigénye, de sűrű a levele, hogy eltudjanak bújni a kishalak?

Figyelt kérdés
2012. aug. 25. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a kis ivadékokra gondolsz, akkor a jávai moha (Taxiphyllum barbieri) gyenge fényigényével és sűrű "mohaszerű" leveleivel tökéletesen megfelel erre a célra.
2012. aug. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A tüskéshínár is nagyon jó.
2012. aug. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálam a fodros vízi kalász tetejére szoktak menekülni mert a nagyobb halak nem férnek fel a levélre és mivel a tetején vannak így a kishalak nem nehéz lehalásznom őket. Igénytelen növény csak hát igen hosszúra nő legalább 30 cm magas aksi kell hozzá de azt is kinövi gyorsan.
2012. aug. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A Riccia sem rossz!
2012. aug. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A többiek jól írták!


"...csak hát igen hosszúra nő legalább 30 cm magas aksi kell hozzá de azt is kinövi gyorsan."

Nálam a 60 cm magas 450 literes akváriumot is kinőtték. Ritkítanom kellett őket. kb 150-160 cm volt egy növény, a gyökere pedig teljesen benőtte a homokot. Indákkal nagyon gyorsan szaporodott. Akkoriban feltettem az akvaristara. Nem is pénzt kértem értük, hanem cseréltem volna szinte bármire. A kutyának sem kellettek, így végül a kukában végezték. :(

2012. aug. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

Utolsó válaszolónak a fodros vízi kalász bizniszhez szólnék.

Nálam is keresztbe kasul nőnek a 80cm hosszú és 40cm magas aksiban. Ha van felesleged akkor menjél be kisebb akvarista boltokba és ajánld fel cserére hal/kaja stb.

2012. aug. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!