Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi ez, mitől van, hogyan...

Mi ez, mitől van, hogyan tüntessem el?

Figyelt kérdés
Az akváriumban megjelentek pici fehér giliszta félék.Vékonyak, mint egy hajszál, max 1 cm (még). Úszkálnak, tekergőznek.
2012. aug. 25. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, igen, tudom hogy mi az. Az én akváriumomban is volt amikor még éppen csak feltöltöttem vízzel. Nálam maguktól eltűntek pár nap alatt, nyílván neked is a csapvízből lehet ha azzal töltötted fel az aksid.
2012. aug. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vannak halak? Lehet, majd megeszik őket.

Amúgy meg különféle módszerek vannak, mondjuk planáriára, de szerintem ugyanúgy hatásos lehet.

Nálam planáriák voltak és az akvárium teljes újraindítása sem segített. Végül egy nagy emlősöknél használatos féregirtóval irtottam ki őket (fenbendazol). Megfelelően adagolva nem veszélyes még a garnélákra sem, de a csigákat jobb kivenni.

2012. aug. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 YourDestiny ***** válasza:
Valószínűleg planária.
2012. aug. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja egy planáriairtós link (fórum):

[link]

2012. aug. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Cseréltem vizet és már alig van belőlük.
2012. aug. 26. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!