Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kb.10 perce tettem be a két...

Kb.10 perce tettem be a két nőstény bettát a hímemhez és a hím kergeti őket és a kopoltyúját is széttárja és a két nőstény a víz tetején van. Ez normális?

Figyelt kérdés

2012. aug. 27. 14:01
 1/9 A kérdező kommentje:
az egyik nősténynek fehér csíkok jelentek meg az oldalán
2012. aug. 27. 14:09
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen, normális, mivel rosszul csinálod!

A nőstények közül csak egyet válassz, őt elkülönítve tedd a hím akváriumába. Én ellető ketrecet szoktam e célból használni. Mikor már a nőstény is érdeklődik, akkor függőlegesen sávozott lesz a teste és ő is érdeklődik a hím iránt (ki is nyomja neki a kopoltyúját). Na ekkor lehet őket összeereszteni.

2012. aug. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Normális.

Nem lehet őket együtt tartani.

Ha a nőstény kész a párzásra, akkor összeszoktatás után, a párzás idejére össze lehet őket ereszteni.

2012. aug. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
akkor vegyem ki a nőstényeket?
2012. aug. 27. 14:20
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. aug. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na várjunk! Állandóra akarod vagy párzásra? Nem mindegy?

Állandóra együtt lehetnek, ha elég nagy az aksi, vannak benne búvóhelyek. Nálam is együtt élnek a csajok a hímmel, nincs semmi konfligtus.

Ám szaporítás esetén már vigyázni kell, ha nem figyelsz, hamar kevesebb lesz egy nősténnyel.

2012. aug. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. aug. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
50 liter és már nem igazán kergetőznek...
2012. aug. 27. 14:30
 9/9 A kérdező kommentje:
Ma már épiti a habfészket ez jó jel??
2012. aug. 28. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!