Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nőstény guppijaim etetés után...

Kripton001 kérdése:

Nőstény guppijaim etetés után elbújnak. Ez normális viselkedés?

Figyelt kérdés

Úgy másfél hónapja üzemeltem be egy 40 L-es akváriumot (paraméterei és képek itt: [link]

Etetés után a két nőstény guppi (az egyik bármelyik nap szülhet), jellemzően a növények levelei alá és a szűrő környékére (alá vagy fölé) bújnak. Itt egy helyben lebegnek órák hosszat (kicsit olyan, mint mikor este alszanak), eközben mint ha gyorsabban "kapkodnák a levegőt", mint szokták. Majd előjönnek, úszkálnak és láthatólag semmi bajuk.


2011. dec. 29. 11:01
 1/7 hihihh ***** válasza:

nem baj szerintem... Hány hím van?

amúgy a terhes guppik általában elbújnak egy csendesebb nyugisabb helyre hogy nyugodtan maradjanak.... Úgyhogy nyugi

2011. dec. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az első szembetűnő és hatalmas probléma, hogy márvány az aljzat. Azonnal el kellene távolítani, hiszen felkeményíti a vizet és megnyomja a ph-t. Bár a guppik eléggé toleránsak, ez nagyon leterheli őket.

A másik, hogy szárított szúnyoglárvával tilos etetni! Ez is okozhat puffadást, bélelzáródást, nagyon egészségtelen.

Jobb lenne, ha többféle fagyasztottal és a tápok helyett zöldségekkel etetnéd őket.

A gyors kopoltyúmozgás egyébként mérgezésre utal (az etetésnél pedig energiát veszítenek a halak, ezért erősebbek a tünetek), vagy pedig parazitákra. De én az elsőre tippelek így hirtelen.

2011. dec. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja, a linked helyesen:

[link]

2011. dec. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ha valóban mérgezésről vagy a nem megfelelő vízminőségről lenne szó, esetleg a nem megfelelő eleségről, akkor hogyan lehet, hogy a hím nem mutat semmit abból, ahogy a nőstények viselkednek (nem bújik el, nincs gyorsabb kopoltyúmozgás)?

Egyébként egyenlőre 1 hím van, és 2 nőstény. A hím hevesen udvarol, lehet, hogy csupán ez zavarja őket?

2011. dec. 30. 10:57
 5/7 A kérdező kommentje:

Jobban megfigyeltem a halakat: a nőstények kopoltyúfedele eléggé eláll a testüktől. Az egyik halam a "bujkálásból" magához térve a kopoltyúit dörzsölte a növényekhez. Én kopoltyúférgességre tippelek.

Sera Tremazol nevű gyógyszert találtam rá, de ez elég drága. Nincs valami olcsóbb és hatásos kezelés, amit társas (tehát nem külön karantén) akváriumban alkalmazhatok?

2011. dec. 30. 12:18
 6/7 A kérdező kommentje:

Azóta kifogtam a két nőstényt, megpróbáltam megnézni a kopoltyújukat, de olyan picik maguk a halak is, hogy alig láttam valamit. A vízbe visszaengedve a vemhes nőstény nem mutatott különösebb oxigén hiányt, a fiatalabb nőstény viszont már vagy 10 perce a víz felszínén úszkál és kapkodja a levegőt. Csak azt nem értem, hogy a hím hogy nem beteg.

Találtam olcsóbb gyógyszert is a neten: JBL Gyrodol és Neptun Gyrokill.

Szerintetek ezekkel kezeljem őket? Ha jódmentes sót tennék a vízbe, az lehet hatásos? Mennyi só kell 40 literes akváriumba?

2011. dec. 30. 13:08
 7/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hogy ennyiszer írok, de olvastam itt a GYK-ban, és én is láttam az akváriumom üvegfalán nagyon kicsi (úgy hajszál vékony, 1-5 mm hosszú) fehér férgeket mászni. Azt is láttam, ahogy egy hal észrevette, és megette. Ez baj lehet? Elképzelhető, hogy valamilyen élősködő? Esetleg a fagyasztott szúnyoglárva eleséggel bekerülhetett az akváriumba?
2011. dec. 30. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!