Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit rontottam el?

Mit rontottam el?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem 2 red cherry garnélát, annak reményében, hogy szaporodni fognak, de az egyik valami oknál fogva elpusztult. Úgy gondoltam, hogy egy gyenge példányt sikerült kifognom, ezért vettem még 2-t. De sajnos ők is elpusztultak, méghozzá úgy hogy a fejük elvált a testüktől. A halak biztos nem támadták meg mivel gyöngy dániók. Rajtuk kívül csak az az egy első garnéla maradt meg. Mit csináltam rosszul?
2012. aug. 28. 18:46
 1/1 Platypus ***** válasza:
A gyöngy dánió egy elég érzékeny hal, ha azok jól érzik magukat, akkor nagy gond nem lehet a vízminőséggel. Talán a csapvized réztartalma magas, ezt rosszul bírják a garnélák. Esetleg ha planáriával fertőzött az akvárium, vagy Scutariellát hordozott az első adag garnélád, az is lehetett baj. Aztán lehet még a beszoktatásban is hiba, ha nagyon eltért a garnélák eredeti vize, és nem szoktattad őket fokozatosan az új értékekhez.
2012. aug. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!