Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan rendezzem be az akváriu...

Hogyan rendezzem be az akváriumom? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Adott egy 80*35*40 cm-es akvárium egy Aquanova 1000 külsőszűrővel. A következő kérdéseim lennének:


-Ez a szűrő megforgatja a vizet annyira, hogy ne keljen belső szűrő kiegészítésnek?

-Körülbelül hány Kg talajt vegyek bele? Milyen színű az ajánlott és miylen típus, homok például?

-Halakat milyeneket vehetek bele? Szeretnék nagyon szép színeseket bele mint például a Sziámi harcoshal, Gyöngygurámi, Törpegurámi stb.

-Növényeket is tervezek bele szép dúsakat.

-Illetve szeretnék bele egy 3-4 db kis garnélát is. Megéri próbálkozni vele, elképzelhető hogy életben maradnak? vagy inkább maradjak a csigáknál mint pl Jar-Jar csiga vagy Zebracsiga.


Köszönöm.



2012. aug. 29. 12:00
1 2
 1/13 Septimius ***** válasza:

-Ezt a szűrőt nem ismerem, de a képek alapján nagy teljesítményűnek tűnik, szóval szerintem elég, ma már jókat gyártanak. A dobozon viszont rá szokták írni, hogy hány literes akváriumhoz ajánlott, ezt nézd meg!

-Talajból mindenképp a sötétet, feketét ajánlom. Vagy 10 éven át fehér kavicsom volt, de feketére cseréltem, mert sokkal jobban kiemeli a halak színét. Homokot is használtam néha, de az könnyen felzavarosodik, inkább apróbb szemű, lekerekített kavicsot ajánlok, mert az nem sérti fel a talajlakó halak hasát, bajuszát. Vigyázz, hogy éles kövek ne kerüljenek bele! Az én aksimban 5 kg kavics van, de kicsit kevesellem, szóval szerintem nyugodtan tehetsz bele 8-at egy szép kavicságy érdekében.

-Halakat amiket leírtál, tehetsz bele, csak előtte olvasd el igényeiket a neten, mert pl. sziámi harcoshalból csak egy hímet tarthatsz medencénként, de ezt biztos tudod. Sok halnak vannak különleges igényei, ezekről tájékozódj! Inkább kevés halat tegyél bele, mint sokat, a túlzsúfolt akvárium nem egészséges, és könnyen szennyeződik.

-Növényekből én mindig jó sokat szoktam tartani, mert egyrészt szép, kétrészt kiemeli a halak színét, harmadrészt javítja a vízminőséget, oxigént ad. Hátulra ültesd a magasabbakat, az előtérbe az alacsonyabbakat. Inkább keményebb levelűt válassz, azt ugyanis nehezebben tudják "lelegelni".

-Garnélát csak nagyon apró, 2-3cm-es halakhoz ajánlanám, mert egy gurámi méretű szerintem képes lenne szétcincálni. A csigát egyáltalán nem ajánlom: évekig voltak, de nagyon sokat ettek, lelegelték a növényeket, túlszaporodtak, összekakálták a vizet, úgyhogy végül visszavittem őket. Ennek ellenére tehetsz beléjük, mert azokat a halak egész biztos, hogy nem tudják bántani.

2012. aug. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 YourDestiny ***** válasza:

Ez a külső magában is elég. Vegyél bele jó minőségű biot. Aljzat minimum 15, de inkább 20 kiló fog kelleni, a aljzattól is függ. Hogy sötét vagy világos legyen, a halaidtól is függ. A neonhalnak például sötét kell, világos talaj és dekoráció mellett stresszesek lehetnek, kifakulnak. Ez csak egy példa.


Az általad felsorolt halak mellé a kis termetű garnélák felejtősek, a sepregető rendben.


Növényeket a világításnak megfelelően válassz.

2012. aug. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 YourDestiny ***** válasza:
100%
Első, valamiben nagyot tévedsz. A szűrő gyári ajánlását soha nem szabad elhinni, eltúlozzák.
2012. aug. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Septimius ***** válasza:

Hát, akkor ez biztos olyan, mint mikor a dobozos kajára ráírják, hogy 5 perc alatt átsül, és 7 perc sütés után még jeges a közepe!

Ahogy a második válaszoló írta, nyugodtan tehetsz bele sokkal több aljzatot, a 8 kiló az csak olyan minimum, de vigyázz, mert a víz és a kövek súlya elég nagy, roskadtak már össze bútorok akváriumok alatt! A te berendezett akváriumod is olyan 100 kg körül lesz majd mindenestül, olyan helyet keress neki, ami ezt elbírja!

2012. aug. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 bamboochatheone ***** válasza:
Lesz az 140 kiló is.
2012. aug. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 YourDestiny ***** válasza:
Simán. Maga az akvárium legalább 20-30 + a víz, 20 kiló aljzat és a kövek. Nekem a 140 literes simán nyom 170-180 kilót.
2012. aug. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Egy megjegyzés, ha sok növényt akarsz, akkor érdemes megfontolni valami növénybarát égetett agyag aljzatot.

Ha viszont azt veszel, azt nem kilóra áriuják, hanem literre.

A liter meg nagyon egyszerűen ki tudod számolni, alapterületet megszorzod a kívánt vastagsággal (átlag 5-6 cm) elosztod ezerrel, és megkapod hány liter kell.

15-16 liter körül.


A sziámi egyébként sok más lehetőséget kizár, óvatosan tegyél mellé halakat! T.gurámi helyett pl inkább mézgurámit tegyél, és ga garnélát is akarsz, akkor ilyen gyöngygurámi méretűeken nem kéne erőltetni.

Garnélából pedig mindenképpen valami nagyobb 8-10 cm-es sepregetővel próbálkozz.

2012. aug. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek!

A szekrénnyel nem lesz gond asztalossal lett csináltatva külön erre a célra elvileg strapabíró!

Esetleg tudnátok mondani nekem boltot Budapesten ahol nagy választék van a halak terén és nem betegeket adnak nem aranyárban? :)


Egy ilyesmi összeállítás megfelelő lenne szerintetek?


Vörös Neonhal 10 db

Mézgurámi 4 db

Gyöngygurámi 2 db

Sziámi Harcoshal 1 db

Törpe szívóharcsa 4 db

Söprögető Garnéla ? db


Elnézést kérek a sok kérdésért de inkább tőletek kérdeznék mert tapasztalat alapján az állatboltban inkább hazudnak csak több pénzt hagyjak ott vagy nem is értenek hozzá, így inkább tőletek kérek segítséget! :9


Köszönöm!

2012. aug. 29. 18:41
 9/13 anonim ***** válasza:

A törpe szívóharcsa kilóg a sorból.

Hűvösebb vizet szeret, mint a többi.

Ilyet próbálj szerezni:

[link]

2012. aug. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az Aquadepot ajánlom, szépek, egészségesek a halak, és még árban is a többi bolt alatt van. Nekem egy éve vannak törpe szívóharcsák együtt egy nőstény bettával és egy csapat vörös neonnal 26 fokos vízben. Ilyenkor a kánikulában 28-30 fokra is felmelegszik a víz, de a harcsák eddig nagyon jól bírták.
2012. aug. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!