Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik hal bántja a többit?

Melyik hal bántja a többit?

Figyelt kérdés

200 literes akvárium van


már meghalt 2 vörösfoltú pontylazac

1 neon hal és 5 kolibrihal de mindegyik meg volt harapdálva


most még van

5 Shubert díszmárnája

1 Szíámi harcoshal(hím)

4 közönséges algázó (1 nagyobb barna és 3 kisebb sárga)

2-3 kolibrihal

kb.10 neonhal

1 ékfoltos razbóra

2 farokfoltos díszküllő

5-7 vöröfoltú ponytlazac

1 foltos páncélos harcsa

2 kék pajzsos páncélosharcsa


elvileg mindegyik békés az algázóak megvédik területüket de nem bántja a többieket a szíámi meg csak a hím szíámit bántja olyan meg nincs



2012. aug. 30. 12:34
 1/9 A kérdező kommentje:
ja és még 2 indiai üvegharcsa van
2012. aug. 30. 12:36
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
az egyik
2012. aug. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
haha de most viccen kívül
2012. aug. 30. 12:48
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is az egyik. De lehet a másik is, ki tudja.
2012. aug. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Najó, rájöttem, mi lehetett. Szerintem nem ölték meg őket. Valamibe elpusztultak, és utána csak valamelyik hal megrágcsálta a hullát.
2012. aug. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én a harcoshalra gyanakodnék, általában valóban békés más fajokkal, de a hímek a túlzsúfoltságot nem szeretik, és olyankor megvédik a területüket, ami amúgy 50-90 cm átmérőjű terület.

Persze azt is elképzelhetőnek, lehet tartani így látatlanban, hogy esetleg valami fertőzésben pusztultak el, és a már döglött halakat, a páncélos harcsák, esetleg az algázók, vagy tulajdonképpen bármelyik másik hal, esetleg ha van csigád akkor az, kajának tekintette, és utólag tépázták meg.

2012. aug. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Platypus ***** válasza:

Ha egy hal bántja a többit, azt látod az élő halakon is. Megtépett úszók, hiányzó pikkelyek, stresszes viselkedés. Megfigyeltél ilyet, vagy csak megrágott hullákat találtál?

Mert a döglött halakat a legtöbb esetben megrágják a teljesen békés halak is, nem feltétlenül agresszióba pusztultak bele.

2012. aug. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

már volt olyan hal hogy élt és nem volt meg a farokúszója alig bírt úszni ezt este vettem észre regelre meghalt


de valószínű h a szíámi volt mertazóta halnak meg a halak amióta megvettük őt

2012. aug. 30. 14:15
 9/9 Dioxyde ***** válasza:
Amúgy csapatban élő halakból 1-2 db-ot tartani nem jó dolog így stresszelődnek is...olyan 6-8 db simán kéne belőlük.Lehet a Betta csinálta akkor a dolgokat add el akkor vagy vidd vissza a boltba.Az elhullott halakat pedig megrágcsálják a többiek ahogy írták már.
2012. aug. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!