Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek 25 literes akváriu...

Szerintetek 25 literes akváriumba hány hal fér?

Figyelt kérdés

2012. szept. 1. 18:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
38%

Semmilyen!

30 liter alatt nem lehet gerinces élőlényt tartani! ( ez szabály!)


Garnikat tarthatsz!

2012. szept. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ha tényleg szabály miért árulnak még 10 l-est is a boltokban?
2012. szept. 1. 18:05
 3/22 anonim ***** válasza:
35%

Mert tarthatsz benne vízinövényeket 2 db csigával,

vagy mert 1-2 halfajnak ívató akváriumnak megteszi

vagy mert amíg lószar van, addig veréb is van.

2012. szept. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Azért árulják, mert nem tiltották be :))

Egyébként nagyon sok gyakorlati hasznuk van (persze nem állattartás).

Én pl. mécseseket tartok a kertben egy ilyen kis magas akváriumban, nem fújja el a szél és szép fénye van :)

2012. szept. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%

Nincsen ráírva, nagybetűkkel, hogy HALAKNAK VAN!

Lehet belőle váza, vagy kagylókat is tehetsz bele, esetleg olyan akvárium, amiben csak növény van. Garnélákat,csigáknak a 10 liter is megfelel! ( de szűrő így is kell!)

2012. szept. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Darkkingdom ***** válasza:
Ha nem a hely hiány miatt szeretnél egy ilyen kicsit,akkor már anyagilag nem nagyon sokban változna ha 54 literest vennél!abban már tarthatsz halakat!Persze abba sem akármilyet de már sokkal jobb!
2012. szept. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Garnélát biztos nem tartok!Olyan csunyák,én szép halakat tartok.Csak nem tudom mennyi a megengedett.
2012. szept. 2. 14:17
 8/22 lys válasza:
26%

Hali

Nekem 24Literes akváriumom van. Ami azt illeti van benne:

4fekete neonom

5sima neon halam

3guppim

1ferdén uszom

1ékfoltos razboriám

2ancim

1Bociám

1Vörös rolytos száju halam ( na jo öt nem javaslom 25be kicsi neki , nálam eleinte az összes algaevöm kinyirta, szerencsére azért most már megbékélt velük végre)


Ezt mind össz számolva nálam: 18

na jo ezaz utcso kettö (ferdénúszó,razboria) csapathal csak nem birták nálam, most inkább neonozok. 1éve már egész jol birják:)Igaz a heti kb 20-30%-os vizcsere azért még mindig kell.:)


Kb. 3éve kezdtem, egyik szülcsinapcsimra kaptam az aksit meg a halakat.


Na jo beismerem akkor még totál analfabéta voltam:))Gurámit tenni egy ilyen pici aksiba... De hát mindenki volt kezdőés még lesznek is.


Amugy az ilyen kisebbekből szerintem max 16-17 ami még elfér. Persze nálam sok a növény is.Igy van hol bujkálniuk. Ha megunják a kergetőzést.


Na szal szerintem ne add fel 25be is lehet halakat tartani , bár az elején nehézkes aztán egy idö után meg rájössz mi az ami bírja. Jó nekem régen volt molly szaporulatom is benne. Csak sajna megették a piciket, mert nem tudtam hova külön rakni. Na szal azért lehet sikereket elérni.


Sok szerencsét az aksihoz neked, mondjuk tény

a tapasztaltak azt mondjál nagyobb aksival könnyebb, hamarabb beáll a vízegyensúly stb. (kevesebbet kell pucolni)Hát lehet van benn valami ,majd ha lesz rá keretem belefogok.


Na szio:)

2012. szept. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
53%

lys te egy totál idióta vagy mert 25 literbe rakhatsz 2 endlert és garnélákat de nem 18 halat 18-at mondjuk 70-es ben tarhatsz!!!

És amúgy te nem tanultál magyarul vagy csak nyomorék,idióta,lány vagy!

Szülcsinapcsimra???

2012. szept. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

8.


Ennyi halat nem tarthatsz 25 literben!

Ja, és ez nem hal tartás, hanem hal KÍNZÁS, és van különbség!


Kérdező:

Ha esetleg van szűrős, jó aljzat, sok növényed benne, akkor rakhatsz bele talán 3 db Endleg Guppit. ( csak hímet) ÉS MÁST TÖBBET NEM! MÉG ÍGY SEM SZABÁLYOS!


Ha meg szép halakat akarsz, akkor meg inkább vegyél egy 54 literest ( nekem is az van ) 10 000 Ft-ért vettem használtan, nem olyan nagy összeg, mert azt a 25 literes is bele fog kerülni ( ha nincsen szűrőd) és normális cuccokat teszel bele ennyibe!

2012. szept. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!