Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy akváriumot milyen gyakran...

Egy akváriumot milyen gyakran kell takarítani, és hogyan? ( 54L)

Figyelt kérdés
Gondoltam rá,hogy beszerzek egyet,mert eléggé vonz a dolog,meg régóta gondolkodok rajta. Csak érdekelne,hogy hogyan kell takarítani,milyen gyakran? 54 literest

2012. szept. 8. 19:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hát óvatosan kell csinálni.

Az aljzattól is függ, milyen fajta, milyen könnyű...

Ki kell tapasztalni, hogy a cső végére milyen hosszú és széles nagyobb cső kell, meg hogy mennyire kell közel lennie az aljzathoz.

Érdemes a végére olyan bevágásokat csinálni, mint az elemesnek a végén van.


Egyébként meg semmi nincs, ha leszívod. Úgyis vödörbe szívod a vizet, akkor nem egyszerűen kiöntöd a vizet, hanem leszűröd, átvereted a leszívott aljzatot zuhannyal, és visszaöntöd az akváriumba. Csak logikusan.

A leszívott vízzel meg jó szobanövényeket öntözni.


De amúgy ez totál jelentéktelen dolog, ha már csinálod , teljesen egyértelmű lesz, lesznek ennél ezerszer bonyolultabb dolgok is, amin agyalhatsz. :)

2012. szept. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Értem :D Majd még lesz minek utána nézni,például,hogy milyen növényeket rakjak az akváriumba,milyen talajt,és milyen halakat
2012. szept. 9. 10:43
 13/20 YourDestiny ***** válasza:

Igen, a növények a világítástól függnek. Hát a világítás az egyn elég bonyolult téma, azt elsőre ne is akard totál megérteni, elég az dolog lényegét.


Az aljzatporszívón se kell agyalni, ha leszívod az aljzatot, akkor azt visszateszed. Amit a szűrő nem kavar fel és nem szűr ki, az a sz@r le legyen szívva, ez a fontos.


Itt egy akvárium tetővel, alap világítással:


[link]


Kell egy fűtő, olcsóbb és megbízhatóbb az Aquael vagy Atman, belőlük 75 W-os kell:


[link]


És természetesen egy külső szűrő mindig hatékonyabb, de már árkategória, így egy megfelelő belső szűrő:


[link]


A többi (hőmérő, aljzat, stb.) már viszonylag csak apróság.

2012. szept. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 YourDestiny ***** válasza:

*más árkategória


Már írni se tudok. Így egy helyről megrendelhető minden. Külön is megoldhatod a világítást, veszel egy akváriumot szimpla üvegtetővel:


[link]


És egy armatúrát, így olcsóbb:


[link]


Vagy kicsit olcsóbb, kicsit rövidebb a lámpatest:


[link]


Nekem van egy Hailea-m, jó ideje működik és szép is.


Daylight fénycsővel érdemes világítani, minél több lument tud, annál jobb. Gyárilag nem tudom mit adnak hozzá, akár jó is lehet.

2012. szept. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Én nem porszívózok. Növényes talajom van, bele ülteve növények. A halak tápozzák a kakájukkal, de csak pici halak vannak benne, 1-2 centisek, nem sok. Kb 30% vizet szoktam tenni bele heti egyszer. 1 napos állott vizet.
2012. szept. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Olyanra gondoltam ami szett,tehát minden benne van. De félek igazából nem tudom,hogy fogom berendezni,hogy a növények meg a halak ne pusztuljanak el :S
2012. szept. 9. 13:55
 17/20 YourDestiny ***** válasza:
Szettet ne vegyél, felesleges pénzkidobás. A szűrő tuti kevés lenne, amit adnának hozzá, így új szűrőre kéne költened.
2012. szept. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

A szett hülyeség.

Olyanokat vegyél, amiket YD linkelt.

A halaknak a szűrés a lényeg, és hogy ne legyenek túltelepítve.

A növényeknek meg a fény, de az szettben is csak 15 W.

Ha fényigényesebb növényeket akarsz, akkor ne műanyagtetős akváriumot vegyél, hanem sima tető nélkülit (üvegtetőset) és ilyen (linkelt ) kis 15W-os lámpákból 2 db-ot.

2012. szept. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék nagy fény igényűeket,sima kis növénykékkel ellennék. Meg kisebb halak
2012. szept. 9. 19:31
 20/20 anonim ***** válasza:

Akkor jó a műanyag tetős akvárium. Abban 15 W van gyárilag.

De a szűrőt külön vedd meg, az eheim pickup 2010-es jó.

2012. szept. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!