Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Növényt hogyan tudom fertőtlen...

Növényt hogyan tudom fertőtleníteni barna csiga ellen?

Figyelt kérdés
Kaptam pár nagyon szép vízinövényt egy olyan akváriumból, ami szörnyen szennyezett volt barna csigával, és mielőtt beletenném az én akváriumomba mindenképpen csigátlanítani kellene, úgy, hogy petéi se maradjanak, de a növényeknek ne essen komoly baja. Milyen módszert és szert ajánlotok, valamint mennyi ideig ázzon ezen szerben?
2012. szept. 14. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy hígabb, 20%-os hypo-s vízbe 2 másodpercre belógatni.

Csak ez a növényt is roncsolja, kell neki vagy 2 hét mire helyrejön, ha egy nagyon vékonylevelű növényről beszélünk, akkor inkább ne csináld.


Lehet kapni neomagnol tablettát is, az nem tudom mennyire gyilkolja a csigákat, de azzal is szoktak fertőtleníteni vizinövényeket.

2012. szept. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Valahol olvastam, hogy rézgálic is talán szóba jöhet, már, hogy csiga ellen jó, de a növényre nem tudom hogyan hatna.
2012. szept. 14. 20:27
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem erre fölösleges vegyszert használni, mert amit a csiga nem bír ki, azt a növény se nagyon.

Tüzetesen át kell nézni, csigát, és csigapetét keresni.

Tökölős meló, de még mindig ez a legjobb.

2012. szept. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyszer már végigtökörésztem egy ilyen helyzetet, tüzetesen nagyítóval, mégis kb két hét múlva egy barna csiga pislogott vissza az akváriumból, egy hónap múlva már millió, és jöhetett a talaj kifőzése, és még utána is volt benne a kis gazfickókból. Reméltem, hogy van valakinek ilyesmivel tapasztalata.
2012. szept. 14. 20:45
 5/8 anonim ***** válasza:
A neomagnol nem írtja ki. Én a barátnőmtől tanúltam és azóta ezt használom. Külön rakom a növényt csigairtót rakok bele tabletta vagy folyadék 2-3 nap és öblítés mehet az akváriumba. Nálam ha marad is 1-2 van csigaevő csigám az elbánik vele és nincs gond. Kicsit macerás de jó megoldás.
2012. szept. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Reméltem, hogy van valakinek ilyesmivel tapasztalata."


Abban, amit leírtál, nagyon is sok embernek van tapasztalata, (nekem is) viszont a csigák kiirtására még semmit nem talált fel az emberiség.

Ha vegyszerrel akarnád kiirtani, olyan mennyiség kéne belőle, hogy minden más is elpusztulna.

Bármilyen akvarista fórumon akár évtizedekre is visszaolvashatsz, akkor sem fogsz hatékony megoldást találni.

Nem kevés ember az egész hobbival a csigák miatt hagyott fel, szóval megértem a problémádat, de fertőtleníteni, úgy hogy a növény megmaradjon, lehetetlen.


Jobb a megelőzésre fektetni a hangsúlyt. Én pl 100%, hogy nem használnék fel egyetlen olyan növényt sem, ami ennyire csigás akváriumból jött, akkor se, ha ingyen voltak, meg akkor se, ha fizetnének érte. Pont azért, mert nekem is volt ilyen tapasztalatom, és kevés ember utálja jobban a barna csigákat, mint én.

2012. szept. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha adagolsz Easy carbo-t a vízbe a növények részére naponta egyszer, akkor elvileg nem szaporodnak el, mert kilyukad a házuk és meghalnak.


Sajnos nálam is sok csigusznak lyukas a háza, de nálam a CO2 miatt. Ez sem kedvez a meszes házuknak és abban az akváriumban emiatt nem is tarthatok olyan jó csigákat, mint zebra, spylki és tylomelania, amik ugyan tetszenek nekem, de tudom hogy ott nem lennének hosszú életűek. A kis szaporodós csigákból persze mindig van néhány, azt teljesen kikerülni nem lehet, de nincs sok, szóval ne úgy képzeld el, hogy tele van lyukas csigaházakkal az akvárium, hanem csak valahogy elég kevés születik.


Ha kevesebbet etetsz akkor is kevésbé szaporodnak, de azt hozzáteszem hogy van olyan növényes akváriumom, amibe kaját soha nem szórok és mégis termett benne néhány apró csiga. Ott viszont azért nem okoznak gondot, mert nincsenek annyira jól tartva, hogy el tudjanak szaporodni tömegesen. kb 4-5 csigát látok elvétve néha.


Ahol meg akarom, hogy legyenek nagyobb szép csigáim, ott etetek rendesen és nem kapnak se co2-t, se carbot.

2012. szept. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, én is tojnék a növényre, de ez nagyon tetszik,( bár nem egy különleges fajta, csak szép fejlett) úgyhogy tegnap aprólékosan leszedegettem amit láttam kis köcsög csigákat és a növényt beültettem egy másik akváriumba, amit nem használok. Gondolom majd folyamatosan teremnek a kis b.zik abban is, úgyhogy kénytelen leszek szedegetni, de legalább a nagy akváriumot nem teszik tönkre. Nincs jobb ötletem.
2012. szept. 15. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!