Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Almacsiga vagy barna csiga?

Almacsiga vagy barna csiga?

Figyelt kérdés
Az akváriumomba szeretnék egy-két csigát. De az almacsigáról azt hallottam h képes kimászni az aksiból és saját életet élni.. így le kell fedni az akváriumot de ezt hogyan lehetne megldali? Mert az aksi nem fedéllem kaptam még anno. És a barna csigával mi a helyzet? Árilag a barna csiga a jobb ugye? És ti mit ajánlatok?
2011. ápr. 3. 18:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A barna csiga elszaporodik és szétrágja az össze növényt!Szerintem egyáltalán nem szép látvány, nagyon nehéz kiirtani amikor már túl sok lesz, mert mindig van picike, amit nem látsz meg.

Az almacsiga inkább, az nagyon helyes jószág, és nem szaporodik el.Üvegtetőt meg leméred az aksidat, és elmész az üvegeshez, vágatsz rá üveglapot, nem egy nagy dolog, pár száz forintból kijön.

2011. ápr. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha 1-2 csigát szeretnél, felejtsd el a barna csigát.

2 hónapon belül hozzávetőleg 7965479754897558ö9176163 darab lesz.

2011. ápr. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

:SS

még a tornyos csigára gondoltam. Vele mi a helyzet??

És az ára kb?

2011. ápr. 3. 18:37
 4/14 A kérdező kommentje:
bocsi kihagytam. Köszönöm a válaszokat. :D
2011. ápr. 3. 18:37
 5/14 anonim ***** válasza:

Maláj tornyo, az nagyon jó :) Én nagyon szeretem őket, tök viccesek! Olyan, mintha ilyen nagy orruk lenne, és azzal turkálnak! Semmiféle kárt nem csinálnak, csak turkálnak az aljzatban, meg elássák magukat, éjjel meg előjönnek, nagyon hasznosak, szellőztetik a növények gyökereit, meg eltakarítják a még használható hulladékot.

Nekem is van egy rakás, mert kaptam párat, aztán azoknak mindegyiknek lett kicsinye és most megszámlálhatatlanul sok van!

Ha a közelben laksz esetleg tudok adni.

Első voltam

2011. ápr. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nah ennek nagyon örülök. (:

Elősször is: Hova valósi vagy? :DD És kb. nem tudod mennyi egy maláj tornyos csigának az ára? Illetve ma rendeztem be az akváriumot és holnap megyek vásárolni növényt. Aznap már beis rakhatom a kis takarítóbrigádot?

2011. ápr. 3. 18:51
 7/14 anonim ***** válasza:

Privátba írnék neked ha lehetne.Amúgy Békéscsaba környéke.Reméljük te is.

Nos, először is 1-2-3 hetet jó lenne üresen járatni az akváriumot, hogy "beálljon" a víz.Állatokat még ne tegyél bele, csak készítsd el, ültesd be, szűrőt, meg miegyebet,tegyél bele, mindent, csak az állatokat ne!Ez azért fontos, mert így biztos nem döglenek meg azonnal a halaid! Mekkora akvárium? gondolom nem nagy.

Nem tudom mennyibe kerülnek a maláj tornyosok,én ingyen kaptam de jobb szerintem akvarista fórumra regisztrálni, és ott kiírni, hogy keresel, mint kisállat kereskedésben venni, mert ott drága minden, és lehet beteg is.

Ittvan két link, ha mi nem tudunk egyeztetni valaki biztos lesz a közeledben akinek van felesleges állatkája ingyen, vagy akár jelképesen is, mi is itt keresünk mindig ha kell valami.


[link]


[link]


Érdemes az ilyen dolgokat nem elsietni! Szerintem itt érdemesebb próbálkozni, és nagyon sok segítséget is kaphatsz tapasztalt akvaristáktól!

2011. ápr. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Platypus ***** válasza:
A barna csiga nem rág meg egészséges növényt, és az easy carbo nevű növénytápszer szinte teljesen megakadályozza a szaporodását. A túlszaporodásuk egyébként a túletetés jele. Ezt a csigát kb. ingyen vágják az ember fejéhez. Maláj tornyost is lehet szerezni ingyen, a fekete változatot adják úgy 200 Ft/10 db-ért. Gyakori akváriumi csiga még a hólyagcsiga, ezt is ingyen lehet szerezni más akvaristáktól. Léteznek egyáltalán nem vagy nehezen szaporodó, látványos csigák, pl. zebracsiga, hagymacsiga, süncsiga, sulawesi csigák, ezek 500-1000 Ft körül vannak.
2011. ápr. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm akkor várok. :DD

Békéscsaba. :SS sajnos az nekem messzem van Miskolc közelében lakom Múcsonyban..

Pont ma regisztráltam az akvaristánk nézelődtem is csak meguntam. xdd


Murr:

Remélem is h a fejemhez fogják dobni szószerint. :DD

Nekem elég az "egyszerű" nem kell "különleges" dolog :D

2011. ápr. 3. 19:07
 10/14 A kérdező kommentje:
Ja és elfelejtettem oda írni h 30les az aksi. 1-2-3 csiga és 4-5 szivárványos huppy vagy 5-6 endler guppyt szeretnék majd idővel tartani.
2011. ápr. 3. 19:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!