Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium újraragasztása, de...

Akvárium újraragasztása, de hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy régi akvárium , amit most szeretnénk újra használni, de régi a ragasztás és 1 helyen szivárog. Vettem F.BS ragasztót. Attól tartok, ha csak ott ragasztjuk újra ahol szivárog, kis idő múlva valahol máshol fog folyni. Ragasztott már valaki újra akváriumot? Hogy szedtétek szét, és mivel jött le a régi ragasztó?

2012. szept. 16. 16:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Én csak ott ragasztanám meg ahol szivárog.

Egyébként pengével lehetne szétvágni, és azzal nagyjából lekaparni a régi ragasztót, de de várj tőle csodát. A szilikon semmitől nem jön le rendesen.

2012. szept. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*de ne várj...
2012. szept. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát nyomd körbe az egészet vékonyan belülről. Szerintem ne szedd szét.
2012. szept. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Ezen a fórumon a 16# -os kommentelő kérdése nagyon hasonló: [link]

Innen olvastam a válaszokban hogy újra kellene ilyenkor az egészet ragasztani, elöregedhet a ragasztó.

2012. szept. 16. 16:43
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem meg hülyeség.


1 A szilikonnak tényleg kell 20-30 év, hogy tönkremenjen, addigra az üveg is leamortizálódik, nem érdemes használni.


2 egy ilyen kis méretű akváriummal nem érdemes tökölni, 100-szor egyszerűbb újat venni.


3 ha nagyobb, azt meg nem tudod újra megragasztani, ahhoz szakember kell.


4 semmi nem garancia arra, (és nem is hiszem hogy vállalnának rá) hogy egy régi, szilikon maradványos (úgysem lehet leszedni) üveget sikeresen újra lehessen ragasztani.


5 Egy komplett működő akvárium árának kb az 1/10-e maga az akvárium, újabb érv, hogy ha kicsi, akkor nem éri meg használni.

2012. szept. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Amúgy látszik pontosan a szivárgás helye?

Mekkora a lyuk?

Mekkora az akvárium?

Milyen idős?

És hol van a lyuk, hány cm víz lenne fölötte, függőlegesen?

2012. szept. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Látszik a szivárgás helye, az egyik függőleges élnél kezdett folyni. Lyuk nem látszik, gondolom ragasztás nem tökéletes. Szerencsére az él felső részénél, sztem kb. 10 cm lehet felette.
2012. szept. 16. 19:49
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyi idős, de lehet már vagy 10 éves. Amúgy alapja 50cm*27cm, magassága is 27 cm.
2012. szept. 16. 19:51
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azt érdemes lenne megcsinálni, hogy a szivárgásnál rászámolsz 3-3 cm-t, és ott azon a szakaszon az üvegre is rányomva rányomsz mégegy réteg szilikont.

Aztán 1-2 nap várakozás után feltöltöd, és úgy hagyod egy időre, megnézni, hogy szivárog e.


Ha nem, akkor használható.

Ha meg valamikor a jövőben máshol is elkezd szivárogni (szinte biztos, hogy nem fog!) akkor meg nem érdemes foglalkozni vele, újat kell venni.

Csak a szivárgásnál alaposan ragaszd meg!

2012. szept. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a segítséget!
2012. szept. 16. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!