Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aranyhalam van 2 db, mostanába...

Aranyhalam van 2 db, mostanában azt veszem észre, hogy sokszor az akvárium feneke környékén tartózkodnak. Csak akkor úsznak fel, ha enni adok nekik. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Nem rég az akváriumot áthelyeztem máshova, de ugyanannyi fényt kapnak, mint korábban. Valami ötlet?

2012. szept. 15. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Mekkora az akvárium?
2012. szept. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A fény nem sokat számít. Ha melegít is, az inkább, de akkor inkább a felszínen pipálna (szélsőséges esetben) nem az aljzaton lenne.

Nincs túlterhelve az akvárium? Hány literes, és milyen szűrő van benne? Részleges vízcseréket végzed rendesen?

2012. szept. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 YourDestiny ***** válasza:
A víz hőfoka 25 fok alatt van, 2 aranyhalnak 150 legalább literre van szüksége, külső szűréssel hogy a biológiai szűrés hosszú távon megfelelő legyen. Egyelőre nem folytatom, eddig minden megvan?
2012. szept. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 YourDestiny ***** válasza:
*legalább 150 literre :)
2012. szept. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat eddig is! Az akvárium 60 literes, halak nem nagyok kb. 6-8 cm-esek. Van benne növényzet is, és olyan levegőztető, amiben egy szivacs van alul és az szűri a vizet. Arra gondoltam, nem lehet, hogy kevés a víz oxigén tartalma? Majd gyakrabban levegőztetem. :)
2012. szept. 16. 22:31
 6/8 YourDestiny ***** válasza:
Nem. Kicsi az akvárium, és borzasztó a szűrés. Szivacsszűrő 60 literre? Csoda, hogy eddig nem volt semmi bajuk.
2012. szept. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem értem miért nem jó a szivacs-szűrő, hiszen rendszeresen takarítani is szoktam.
2012. szept. 17. 22:01
 8/8 YourDestiny ***** válasza:
Mert a hatékonysága 20 literig megfelelő.
2012. szept. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!