Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 12l-es akváriumba tartott...

12l-es akváriumba tartott sziámi harcoshalnak a vizét milyen időközönként kell takarítani?

Figyelt kérdés

Hogy kell takarítani? szűrő kell neki?

3 állatkereskedésbe voltam mindenhol azt mondták, h nem kell neki szűrő és h 4-6l be lehet tartani! én 12l vettem neki!


2012. szept. 17. 17:28
 1/4 bamboochatheone ***** válasza:
100%
Akkor vidd is vissza és jelentsd is fel őket! 30 liter alatt tilos gerinces állatot tartani! Minimum 30 literes akvárium kell neki, szűrővel, fűtővel, üvegtetővel és világítással. Ebbe tarthatsz egy darab bettát magában.
2012. szept. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 YourDestiny ***** válasza:

30 liter kell neki, MINIMUM. Ekkora helyen még szűrővel is hamar meg fog dögleni, csak szenvedés a sorsa.


Szűrő nélkül semmilyen halat nem lehet tartani, kész röhej, az akvarisztika szégyene, hogy valaki ilyet állít. Bár igaz, az eladók nagy része minden, csak nem akvariszikához értő ember.

2012. szept. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szabály szerint 30 liter alatt nem lehet GERINCES ÉLŐLÉNYT TARTANI! Szűrő nélkül nem nevezhető akváriumnak, csak egy üvegnek vízzel. És egy üveg vízzel nem alkalmas hal tartására... Amúgy egy bettának is igazából a jó dolga egy 50l, vagy nagyobb akváriumban lenne...
2012. szept. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
4%

Nekem eddig 2 bettám volt, az első 1,5 évig élt, 10 literes akváriumban tartottam, nem volt semmi(fűtő, szűrő, levegőztető) csak szárított tápot adtam neki, műnövénye volt, és kavicsa. Ez a halfajta nem kényes az ilyen dolgokra! Állítólag 2 évig élnek! az enyém ilyen körülmények között is bírta 1,5 évig(+az állatkereskedésben töltött idő) a kereskedésben 0,5 literes "akváriumban" tartották!!!

a jelenlegi halam 18 literes akváriumban van. Neki sincs semmi szűrő, ilyenek.. ő is száraz haltápot kap, és jelenleg nincs az akváriumban növény. színes kavicsa van.

A 30 literes törvény arra való, hogy ha pl 10 halad van, akkor ne tartsd 8 literesben.....de egy bettára nem kell 30 liter... senki nem fog odamenni hozzád, és lemérni!

2013. dec. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!